نمایشگاه جمعی عکس با حضور ۵۳ عکاس ایرانی و خارجی در استانبول برگزار می شود

 حضور ۵۳ عکاس ایرانی و خارجی از جمله آهو خردمند،  فقیهه سلطانی، بابک برزویه،حامد نصرآبادیان و محمود کاملی  در نمایشگاه عکس گالری لونا استانبول.

به گزارش گابریک گالری ِلونا استانبول میزبان آثار ۵۳ عکاس ایرانی و کشورهایی چون آمریکا ، اسپانیا ، انگلیس، ایتالیا ، ایران ، ترکیه ، هلند ، روسیه ، سوریه و کانادا خواهد بود. آثار هنرمندان طی فرآیندی پس از ارسال در مسیر انتخاب قرار گرفته و راهی یک نمایشگاه جمعی عکس شد.

این نمایشگاه در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ ( ۸ بهمن ۹۹) در استانبول افتتاح می‌شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

محمود کاملی، هنرمندی که در چندین عرصه فعالیت مستمر دارد، وی سالهاست که به عنوان مدیر فیلمبرداری در سینما و تلویزیون در حال فعالیت است و به عنوان اولین فیلمبردار ایرانی به دعوت تلویزیون سلطنتی عمان، به آن کشور رفته و سریال حاره الاصحاب را فیلمبرداری کرده است،

محمود کاملی در زمینه کارگردانی نیز ٢۴ فیلم داستانی و مستند را کارگردانی کرده و در جشنواره های مختلفی در آمریکا، اروپا، پاکستان و ایران کاندید شده است و در زمینه عکاسی به عنوان اولین و تنها عکاس ایرانی عضو کلوپ عکس سیله سانات سرای ترکیه، عضو فدراسیون عکاسی هنری فیاپ، عضو کلوپ عکس فوکوس ایران میباشد و بیش از صد عکس وی در جشنواره های تراز اول مختلفی در کشورهای انگلیس، رومانی، بلغارستان، مقدونیه، ترکیه، تاجیکستان، کرواسی، چین و …. کاندید شده و جوایزی را دریافت کرده است و نمایشگاه هایی را در کشورهای ترکیه، یونان، گرجستان، ارمنستان و ایران برگزار کرده است.

‎وی به تازگی در نمایشگاه عکس گروهی که هنرمندانی از کشورهای مختلف در آن حضور دارند شرکت کرده است که به همین واسطه به گفتگو با وی نشستیم.

 *آقای کاملی با نمایشگاه عکس گفتگومون رو شروع میکنیم، این نمایشگاه به چه صورت برگزار میشه و چه افرادی در آن حضور دارند؟

نمایشگاه عکسی با عنوان کیمیاگر توسط مجموعه هنری نیلی آرت و کیوریتوری آقای بابک عجمی و با همکاری گالری لونا ٨ بهمن در شهر استانبول افتتاح میشه که میزبان ۵٣ عکاس و ۶۶ اثر از ده کشور  دنیاست.

* پس یک نمایشگاه بین المللی هستش، چه کشورهایی شرکت کردند؟

۵٣ از کشورهای از کشورهای آمریکا ، اسپانیا ، انگلیس، ایتالیا ، ایران ، ترکیه ، هلند ، روسیه ، سوریه و کانادا که در مجموع ۶۶ اثر رو در این نمایشگاه شرکت دادند که برخی از اونها هم در ایران و هم در خارج از ایران هنرمندانی نام آشنا هستند مثل سرکار خانم آهو خردمند، سرکار خانم فقیهه سلطانی، آقای بابک برزویه، دکتر حامد نصرآبادیان از ایران و خانم مارینا کانو سفیر کمپانی کانن و عکاس صاحب نام اسپانیایی و خانم رامانو زوردینی از عکاسان شناخته شده ایتالیا.

*عکسها به چه صورت انتخاب شدند؟

آثار هنرمندان طی فرآیندی پس از ارسال توسط تیم انتخاب و آقایان دکتر حامد نصرآبادیان، مهندس فرشاد شبستری به مدیریت آقای بابک عجمی به عنوان کیوریتور و برگزار کننده نمایشگاه در مسیر انتخاب قرار گرفته و راهی نمایشگاه عکس شده که این پروسه حدود ٣ ماه زمان برده و جا داره از این دوستان تشکر کنم که با دقت و وسواس کارهای با کیفیتی رو گرد هم جمع کردند تا به نمایش گذاشته بشه.

*کدوم یکی از کارهاتون رو در این نمایشگاه شرکت دادین؟

عکسی دارم به نام آسمان ابری شب که اون رو در جشنواره فتو آرت تاجیک و جشنواره خیام شرکت دادم و در هر دو جشنواره کاندید شده، البته هنوز نتایج نهایی جشنواره خیام که زیر نظر فیاپ فعالیت میکنه اعلام نشده، امیدوارم که جایزه ایی از این جشنواره معتبر شامل حالش بشه.

* از اتفاقات دیگتون پیرامون عکاسی چه خبرهای برامون دارید؟

چند وقت پیش دو دیپلم افتخار از جشنواره عکس سومونی تاجیکستان دریافت کردم، هفت فریم از عکسهام در جشنواره فتو آرت تاجیکستان، ٨فریم در جشنواره عکس خیام، ٣ فریم در جشنواره آکوا تاجیکستان، ۴ فریم در جشنواره آل آرچا قرقیزستان، ٩ فریم در جشنواره سامانی تاجیکستان، ٩فریم در جشنواره ایسیک-کول قرقیزستان، ۵فریم در جشنواره آمودریا تاجیکستان و ٢فریم در جشنواره هنر کرواسی در چهار، پنج ماه گذشته منتخب شدن و چند جشنواره دیگر هم شرکت کردم که هنوز نتایج اولیه رو اعلام نکردند.

* از هنر هفتم چه خبر؟

 فیلمی به اسم مریم بانو رو تهیه و کارگردانی کردم که آماده پخش هستش، فیلم سینمایی مستند داستانی گاگریو رو تهیه و کارگردانی کردم که در مرحله آهنگسازی توسط حسین منصف هستش و همزمان صداگذاری اون توسط عبدالرضا حیدری انجام میشه و اینروزها مشغول فیلمبرداری فیلم پ مثل پاییز به کارگردانی سید مجتبی اسدی پور و تهیه کنندگی مهران جهاندیده هستم و فیلم بختک  به کارگاردانی آقای اسدی پور و تهیه کنندگی آقای جهاندیده رو هم در پلتفرم های اینترنتی در حال اکران دارم.

عکاسان افتخاری ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه :

خانمها آهو خردمند  ، فقیهه سلطانی

 آقایان بابک برزویه ، حامد نصرآبادیان ، محمود کاملی

اسامی عکاسان ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه به شرح ذیل میباشد :

اشکان آبگون ، نرگس احمدی ، نسیم افراسیابیان   ، صالح باحجب ابراهیمی ، ریحانه تسلیمی ، الهام جلالی ، نازنین جمال آبادی ، حمید جمالی ، فائزه حنایی ، الهه حمیدی  ، بهاره خسروی ، پرستو رضاالله ، فردیس زارع  ، مازیار زحمت کش ، مینتا سمیعی ، ریحانه سلیمان پوریان ، شهرزاد شانیان، سپهر شاهی  ، منصوره شیری ، سمیرا طلوعی ، فرشته عبداللهی مهر، عطا غلامی  ، فاطمه غفاری ، آزاده قرشی ، محمد مهدی کاظمی ، فاطمه گرجی، نرگس مجیدی ، محمود کاملی ، هیلانه محمودی ، شهراد متولی ، الهه نیک پی ، حسام نبوی ، کیانا یزدان جو ، ثمن رستگار ، پیمان مهدوی ، مریم زندیه وکیلی ، مهدی کرمی مصلح

هیئت انتخاب آثار : دکتر حامد نصرآبادیان ، مهندس فرشاد شبستری

کیوریتور : بابک عجمی

آثار هنرمندان عکاس  حاضر در این نمایشگاه از کشورهای دیگر :

 

Marinacano.    spain

 , Ramona Zordini.  Italy

 , Özge Yüksel Turkey

 , Tyler Griffin   USA

, Slava Soldatov  Russia

 , Rosy Suppa      Italy

 , Teresa Maria   Britain

Zofia Goss – Poland

Catherine Boro – Russian

Ammar Hreib – Syria

Margaret Reznick – USA

Tanya Nicole Robert’s – Canada

Anastasia Çetinkaya – Russian

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *