حمایت بیش از ۳میلیاردریالی هلال احمر میناب از بیماران نیازمندمینابی

رییس هلال احمر شهرستان میناب خبر داد
حمایت ۳میلیاردو۵۴۰میلیون ریالی هلال احمر میناب از بیماران نیازمند
این کمک‌های بلاعوض درمانی از ابتدای سال گذشته تاکنون برای هزینه های درمانی(دارویی و بیمارستانی و تجهیزات پزشکی) ۲۴۰ بیمار کم تر برخوردار شهرستان هزینه شده است.
احسان محسنی رییس جمعیت هلال احمر میناب اظهار داشت: جمعیت هلال احمر میناب از همه افراد نیازمند و اقشار آسیب پذیر در سطح شهرستان که توان تامین هزینه‌های درمانی، دارو و توانبخشی را ندارند، در پرداخت بخشی از این هزینه ها آنان را حمایت می‌کند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون از سوی این جمعیت هزینه های درمانی(دارویی و بستری) برای انجام حمایت روانی و اجتماعی از بیماران کم تر برخوردار پرداخت شده است.
محسنی توضیح داد: حمایت های مالی هلال احمر در زمینه های کمک هزینه دارو و درمان، کمک هزینه بستری طبی و جراحی، کمک هزینه اروتز و پروتز، کمک هزینه عمل زایمان طبیعی و سزارین، کمک هزینه فرانشیز دارو و درمان و کمک هزینه خدمات دندانپزشکی است.

وی گفت: کمک هزینه پاراکلینیک(سونوگرافی، سی تی اسکن) کمک هزینه تامین وسایل و تجهیزات توانبخشی، تامین وسایل بهداشتی، درمانی و مصرفی، کمک هزینه درمان سرپایی و تامین کمک هزینه شیرخشک برای خانواده های نیازمند را از دیگر موارد حمایت هلال احمر شهرستان برشمرد.

رییس جمعیت هلال احمر میناب افزود: این جمعیت آمادگی دارد تا اقلام و تجهیزات پزشکی بلااستفاده مردم نوعدوست و خیر را که علاقه مند به وقف آن‌ها هستند، نگهداری کرده و به بیمارانی که نیازمند این تجهیزات هستند به صورت رایگان امانت بدهد.

وی با اشاره به اینکه اقلام مورد نظر می تواند تجهیزاتی مانند دستگاه اکسیژن ساز پنج لیتری، کپسول اکسیژن، ویلچر،دستگاه آزمایش قند خون، تخت، تشک مواج، عصا، صندلی، مانومتر، واکر و سایر اقلام پزشکی مورد نیاز بیماران باشد، افزود: با توجه به وجود بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسم جمعی برای گرامیداشت جان باختگان از این بیماری، تعدادی از خانواده ها هزینه های مربوط به مراسم درگذشتگان خود را وقف تامین تجهیزات پزشکی برای عموم بیماران نیازمند می کنند.
وی افزود:
مردم و خیران شهرستان می توانند برای پیوستن به این حرکت خداپسندانه با این جمعیت همکاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *