اسحاق جعفری رئیس هیئت بولینگ بیلیارد و بولس استان هرمزگان شد

 

،

 

مجمع انتخاباتی این هیات، امروز (یکشنبه ۱۵ تیرماه) با حضور محمدرضا مقصودلو رئیس فدراسیون و محمودرضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان و دیگر اعضای مجمع در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان برگزار شد.

در این مجمع اسحاق جعفری با کسب حداکثر آراء برای مدت چهار سال به‌ عنوان رییس جدید هیات بولینگ، بیلیارد و بولس استان هرمزگان انتخاب شد.

اسحاق جعفری که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی از دانشگاه هرمزگان می باشد، در حال حاضر رئیس حوزه مدیریت عامل و دبیرهیئت مدیره پالایشگاه نفت بندرعباس میباشد. از مهمترین سوابق ورزشی ایشان میتوان به عضویت در هیئت امنای باشگاه آذرخش سرخون بندرعباس، عضویت در هیئت مدیره چندین باشگاه ورزشی معتبر فوتبال و همچنین هیئت رئیسه هیئت شمشیربازی استان اشاره کرد.

جعفری در خصوص برنامه‌های آتی هیئت گفت: بطور کلی به دنبال توسعه و توانمندسازی بولینگ ،بیلیارد و بولس در سطح استان هستیم. به لحاظ سخت افزاری ایجاد زیرساخت های مناسب و کمک به باشگاه ها در جهت تجهیز و افزودن امکانات و به لحاظ نرم افزاری هم بدنبال استعداد یابی، برگزاری دوره های آموزشی مختلف و برگزاری مسابقات خواهیم بود.

وی در خصوص استعداد یابی عنوان کرد: به دنبال تعامل با آموزش و پرورش هستیم تا بتوانیم در سطح مدارس استعدادیابی را از سنین پایین شروع کنیم و با جذب و آموزش نوجوانان، نسل جدید و توانمندی را در بخش قهرمانی پرورش دهیم. این مهم، با توجه به بالارفتن سن بازیکنان فعلی و همچنین ضرورت تلاش همگانی در جهت رفع آسیب های اجتماعی جوانان با انگیزش و جذب آنان به سمت ورزش، از اهداف اصلی ما می باشد.

وی تدوین یک نظام آموزش پویا شامل مربیگری، بازآموزی و خودافزایی را ابزاری کارا در جهت شناسایی استعدادها و جذب و پرورش استعدادهای برتر استان دانست و به ضرورت برگزاری کلاس های آموزشی بخصوص در زمینه داوری به لحاظ عدم آشنایی برخی از بازیکنان با قوانین اسنوکر و … تاکید کرد.

وی همچنین افزود: گسترش و فعال نمودن بخش بانوان از جمله استعداد یابی در بین بانوان نیز از مهمترین اهداف هیئت می باشد. به دنبال آن هستیم تا با توسعه و حمایت از حضور بانوان در تیم های ورزشی و ارتقای جایگاه زنان در میادین ورزش های این هیئت، بتوانیم خانواده ها را بسمت این ورزش مفرح سوق دهیم.

همچنین بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای و مزیت های جغرافیایی استان خصوصا در رشته ورزشی پتانک،
در برگزاری و میزبانی مسابقات بین استانی و کشوری برای بالابردن رنکینگ استان و در ادامه، ایجاد زمینه برای میزبانی مسابقات کاپ های جهانی در استان از دیگر برنامه های هیئت می باشد که اسحاق جعفری به آن اشاره نمود.

وی گفت: تعامل و مذاکره با نهادها و سازمان های بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی بمنظور همکاری و هماهنگی در استفاده از ظرفیت های این بخش ها برای رفع نیازهای ورزشی، جذب سرمایه گذاری و بحث اسپانسری در بولینگ، بیلیارد و بولس یکی از راهکارهای مناسب خواهد بود که به دنبال آن هستیم.

وی افزود: به دنبال احیای مجدد باشگاه های باسابقه استان برای شروع فعالیت های آنها در شهرهای بندرعباس، بندر کنگ و میناب هستیم. همچنین کمک به راه اندازی باشگاه های جدید جهت توسعه کمی و کیفی این ورزش در سطح استان از دیگر اهداف و برنامه‌های هیئت می‌باشد.

وی با اشاره به تاثیر غیرقابل انکار رسانه های شنیداری، نوشتاری و دیداری در ارتقای جایگاه این ورزش در جامعه گفت: ایجاد زمینه تعامل مناسب و استفاده از پتانسیل و ظرفیت های این رسانه ها برای تحقق اهداف هیئت و رونق بخشی ورزش های زیرمجموعه نیز جزو برنامه های مهم ما می باشد.

وی در پایان عنوان داشت: امیدواریم با تعامل، همفکری و کمک پیشکسوتان و نخبگان بولینگ، بیلیارد و بولس استان بتوانیم در جهت رشد و پیشرفت آن گام موثری برداریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *