بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از بندر شهیدرجایی

دکتر محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور که صبح امروز در صدر هیاتی به استان هرمزگان سفر کرده است، بعد از انجام برنامه‌ها و بهره‌برداری از پروژه‌های آموزشی در بشاگرد با حضور در مجتمع بندری شهید رجایی از بخش‌های مختلف این بندر استراتژیک مخصوصا نحوه تخلیه و بارگیری گندم و کالاهای اساسی بازدید بعمل آورد.
معاون اول رئیس‌جمهور در حاشیه این بازدید با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به توسعه بشاگرد اظهارداشت: بخش عمده‌ای از قول و قرارها و مصوباتی که دولت در رابطه با بشاگرد داشته عملیاتی شده و بخشی هم که تاکنون اجرایی نشده است تاپایان سال با تامین اعتبارات، عملیاتی خواهند شد.
وی با تاکید بر بیان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بشاگرد بایستی توسط بشاگردی‌ها ساخته شود، گفت: استعداد خروج بشاگرد از محرومیت وجود دارد و برای تسریع در این مهم امروز تصمیماتی گرفته شد.
دکتر مخبر همچنین با اشاره به بازدیدش از بندرشهید رجایی، افزود: ظرفیت بندر شهید رجایی ظرفیت بسیار بالایی است اما آن را کافی نمی‌دانیم و در تلاش هستیم که این بندر توسعه جدی پیدا کند‌‌ و برای رسیدن به این مهم موقعیت استثنایی ترانزیتی کشور و مسیرهای ترانزینی که از کشورهای CIS و روسیه در حال باز شدن است راهگشا خواهد بود.

مهدی زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *