ژئوپارک جهانی قشم پرچمدار جذب گردشگران طبیعت گرد/ رشد ۱۶ درصدی بازدید گردشگران

قائم‌مقام کمیته گردشگری و اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: از آغاز سفرهای نوروزی تا ششم فرودین ماه ۱۴۰۲، بیش از ۸۱ هزار و ۵۰۰ گردشگر از ژئوسایت های دیدنی قشم بازدید کرده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سجاد اشگرف با اعلام این مطلب گفت: ژئوپارک جهانی قشم با دربرداشتن میراث زمین‌شناختی، طبیعی و ناملموس متعدد باهدف توسعه پایدار و توانمندسازی جامعه محلی ایجاد شده و نقش ویژه‌ای در آشنایی گردشگران با فرهنگ غنی جزیره دارد.

وی ادامه داد: ژئوسایت های دره ستاره‌ها، غار نمکدان، تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها و موزه ژئوپارک ازجمله مهم‌ترین جاذبه‌هایی هستند که مورد استقبال گردشگران قرارگرفته‌اند.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم خاطرنشان کرد: با مشارکت و همدلی جامعه محلی ژئوپارک امروز به برند گردشگری جزیره تبدیل شده و نام قشم را نه‌تنها در ایران بلکه در سطح بین‌المللی بلندآوازه ساخته است.

اشگرف در پایان از همه گردشگران درخواست کرد تا هنگام بازدید از جاذبه‌های قشم حداکثر مراقبت و محافظت از طبیعت بکر جزیره را داشته باشند و هیچ با خود برندارند به جزعکس و هیچ از خود برجای نگذارند به‌جز ردپا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *