استاندار هرمزگان: هدفگذاری رشد صنعتی استان منطبق بر واقعیت‌ها باشد / از اعتبارات استانی برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی استفاده خواهد شد / تامین انرژی مورد نیاز توسعه صنعتی در دستورکار قرار دارد

مهندس دوستی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، با اشاره به نامگذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب، اظهارداشت: هدفگذاری برای رشد تولید در استان باید منطبق بر واقعیت‌ها باشد و آن را منحصر به اما و اگر ها نکنیم.
وی افزود: یکی از مسائل مهم در رشد تولید، توجه به بهره‌وری صنعت است از این رو نباید آن را به افزایش تامین انرژی گره بزنیم بلکه باید به دنبال استفاده‌ از روش‌های جدید و بهره‌ور باشیم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه‌ اصلی‌ترین چالش صنعت در استان، بحث تامین انرژی است، گفت: تحقق میزان افزایش تولید برنامه‌ریزی شده برای استان نیاز به حجم بالایی تولید برق جدید در استان دارد که بایستی از طرق مختلف این موضوع را حل کنیم.
وی خاطرنشان‌کرد: در برنامه‌های توسعه‌ای استان تا چشم انداز ۱۴۰۴، احداث ۵ نیروگاه جدید دیده شده است که می‌تواند حدود ۵‌ هزار مگاوات برق را به میزان تولید برق استان اضافه کند.
مهندس دوستی با تاکید بر لزوم تکمیل پروژه گازرسانی به جزیره قشم، تاکید‌کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توان بخشی از تامین انرژی موردنیاز صنعت استان را انجام داد حل مسئله حبس انرژی در جزیره قشم و افزایش توان نیروگاهی جزیره با تکمیل و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی است.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، تاکید‌کرد: در سال جاری برای توسعه زیرساخت‌های صنعتی از اعتبارات استانی هزینه خواهیم کرد تا رشد تولید در استان محقق شود.

مهدی زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *