معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از تاسیسات و طرح های آبرسانی قشم بازدید کرد

مامی پروژه های تامین آب قشم معطوف به سرمایه گذاری در بخش آب شیرین کن هاست/ دریا ظرفیتی برای تامین نیاز آبی قشم است.

به گزارش گابریک آنلاین؛ معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به همراه مدیرعامل آبفای هرمزگان، از تاسیسات و طرح های آبرسانی قشم بازدید و ظرفیت های آبرسانی این جزیره را مورد بررسی قرار داد.

هاشم امینی در این بازدید با بیان اینکه برخی از پروژه های تاثیرگذار آبرسانی قشم به عنوان پروژه های ویژه در وزارت نیرو تعریف و پیگیری می شود، افزود: جزیره قشم محصور دریاست و ظرفیتی جز پروژه های نمک زدایی ندارد و از این رو تمامی پروژه های تامین آب قشم معطوف به سرمایه گذاری در بخش آب شیرین کن هاست.

وی تصریح کرد: برای تامین نیاز آبی قشم باید از همه ظرفیت های موجود استفاده کرد و حتی در قالب مسئولیت های اجتماعی نیز نیازمند مشارکت صنایع فعال در این جزیره هستیم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تامین نیاز آبی قشم از هیچ کوششی دریغ نمی کند، گفت: موضوع تکمیل پروژه های در دست اقدام و طرح های توسعه این شهرستان از طریق وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور پیگیری و بر تسریع در تکمیل آن ها تاکید شده است.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در این بازدید با بیان اینکه دریا یک ظرفیت تمام عیار برای تامین نیاز آبی قشم از طریق شیرین سازی است، گفت: در حال حاضر نیاز آبی شهرهای سوزا، درگهان و روستاهای قشم از طریق ۶ باب آب شیرین کن تامین می شود.

به گفته وی، آبفا در تلاش است تا ظرفیت شیرین سازی آب دریا در قشم را از ۲۵ هزار و ۷۵۰ متر مکعب فعلی را با احداث ۶ آب شیرین کن دیگر را به ۴۲ هزار و ۷۵۰ متر  مکعب برساند.

مدیرعامل آبفا همچنین با اشاره به قدمت بالای خطوط انتقال و توزیع جزیره قشم گفت: برای اصلاح و نوسازی خطوط انتقال و توزیع نیازمند اعتبار ویژه هستیم که تحقق این مهم تاثیر زیادی بر آبرسانی جزیره قشم خواهد گذاشت.

وی ادامه برای وارد مدار شدن ظرفیت های جدید و تامین نیاز آبی ۸۵ نقطه جزیره قشم شامل روستا، شهر و شهرک، به دلیل پراکندگی بالای روستاها، ۸ زون بندی پیش بینی شده است.

حمزه پور گفت: با مجموع اقدامات پیش بینی شده تا پایان امسال شاهد شرایط پایداری در جزیره قشم خواهیم بود.

گفتنی است، در این روز از تاسیسات تامین آب جزیره قشم به صورت میدانی بازدید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *