ماجرای ادعای تخریب منازل مردم در روستای کلاهی هرمزگان چیست؟

رئیس کل دادگستری هرمزگان از کشف بیش از ۳۰۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و دستگیری ۱۵۰ نفر از اتباع خارجی غیرمجاز با اجرای طرح ضربتی پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت در این استان خبر داد.

فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که براساس این فیلم ادعا شده است در روستای کلاهی استان هرمزگان خانه‌های مردم به بهانه مبارزه با قاچاق سوخت در حال تخریب است.

در همین رابطه مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به تصاویر منتشر شده گفت: این تصاویر مربوط به تخریب ۵ دیوار تصرفی در بندر کلاهی است که محل استقرار و نگهداری مخازنی با حجم میلیون‌ها لیتر سوخت قاچاق بوده‌اند و این موضوع در فیلم‌های منتشر شده نیز به خوبی مشهود است.

وی با اشاره به دروغ پراکنی‌ها در حمایت از قاچاقچیان سوخت با هدف تاراج سرمایه‌ها و منابع ملی اعلام کرد: محل‌های تخریب شده نه تنها مسکونی نبوده اند بلکه اراضی و چهاردیواری‌های تصرف شده توسط قاچاقچیان هستند که علاوه بر غیرمجاز بودن، جهت ارتکاب جرم در حریم دریا ساخته شده‌اند و بر این اساس اقدام مأمورین در تخریب این مخازن کاملاً قانونی است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد: در پی مطالبات مردمی با توجه به وقوع حوادث دلخراش جاده‌ای در محورهای مواصلاتی شرق استان که در نتیجه تردد بی‌ضابطه خودروهای قاچاقچیان سوخت به جان باختن و مصدومیت تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان منجر شده است، با تصویب شورای تأمین استان هرمزگان، طرح ضربتی پاکسازی مناطق آلوده به قاچاق سوخت با حضور مسئولان قضایی و به صورت مشترک توسط یگان‌های فراجا و دریابانی با پشتیبانی اطلاعاتی اجرا شد.

وی افزود: در نتیجه اجرای این طرح ضربتی، ۵۵۰ عدد انواع مخازن حاوی بیش از ۳۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شد.

قهرمانی یادآور شد: همچنین ۸۰ دستگاه موتورپمپ مکش سوخت و ۵ دستگاه وانت نیسان حامل سوخت قاچاق به همراه ۵ دستگاه موتورسیکلت سرقتی و غیر مجاز نیز توسط مأموران توقیف شده است.

وی با اشاره به کشف خط لوله ۵۰ کیلومتری انتقال سوخت قاچاق هم گفت: به دستور مقام قضایی این خط لوله که سوخت قاچاق را از مخازن به سواحل و اعماق دریا منتقل می‌کرد، به محض شناسایی منهدم و تخریب شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام اینکه برای عوامل نگهداری این حجم از سوخت قاچاق پرونده قضایی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: متهمین علاوه بر محکومیت به حبس‌های طویل المدت به اتهام قاچاق سازمان یافته به ده‌ها میلیارد تومان جزای نقدی و ضبط تمامی اموال محکوم می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *