مدیر فرهنگسرای انقلاب بندرعباس: نگاه اول ما راه اندازی فرهنگسرای تخصصی کودک بود

اطهر قوامی مدیر فرهنگسرای انقلاب در مصاحبه با خبرنگار ما از عمده فعالیت‌های این مرکز فرهنگی می‌گوید. او دانشجوی کارشناسی ارشد در رشته حقوق جزا است. از کودکی وارد عرصه هنر شده و در حال حاضر کار موسیقی و تئاتر را دنبال می‌کند. از دیگر فعالیت های او به مجری گری و ادبیات می‌توان اشاره کرد. در ادامه پرسش و پاسخ های ما با این مدیر موفق را بخوانید.

خلاصه ای از فعالیت های این فرهنگسرا را تشریح کنید؟
نگاه اول ماه برای این فرهنگسرا در بخش کودک بود تا بتوانیم یک فرهنگسرای تخصصی کودک را راه اندازی کنیم اما در ادامه این نگاه به دلیل نیازهایی که در این بخش از شهر وجود داشت تغییر کرد و به بخش نوجوان و جوان هم ورود کردیم. در حال حاضر بالغ بر ۲۷ رشته هنری و ۴۰ استاد در این فرهنگسرا فعال و در رشته‌های موسیقی، خوانندگی، قرآن، زبان، نقاشی، عزت نفس، صنایع دستی، خبرنگاری، داستان نویسی و ادبیات و شعر مشغول به کار هستند.

هدف عمده ای که در این فرهنگسرا به دنبال رسیدن به آن هستید چیست؟

هدف ما در این فرهنگسرا چه در برنامه‌های بلندمدت و چه در برنامه‌های کوتاه مدت این است که بتوانیم بخش فرهنگ و هنر را فعال کنیم تا مردم در این بخش از شهر هم فعالیت فرهنگی داشته باشند. ما معتقدیم در تمام منطقه های شهر هنرمند هایی که باید پرورش می‌یافتند رشد کرده‌اند و هدف عمده ما این است که بچه‌ها باید در رشته‌های فرهنگی پرورش دهیم چون اگر نتوانیم ریشه را به خوبی پرورش دهیم یعنی فرهنگسرا وظیفه خود را به درستی انجام نداده است. به همین دلیل بیشتر برای کودکان هدف گذاری کردیم. رسیدن به خودکفایی هم یکی دیگر از اهدافی است که به دنبال آن هستیم تا هنرجویان بتوانند از لحاظ اقتصادی و مالی خودشان را تامین کنند.

امیدوارید هنرجویان این فرهنگسرا را در چه رتبه های عالی ببینید؟

در حال حاضر در بخش نقاشی هنرجویان خردسال ما در تهران نمایشگاه برپا کرده اند و معرفی هنرمندها به استانها و کشورهای دیگر با کمک اساتید بزرگواری که داریم از دیگر برنامه‌های ما است.

چه مشکلاتی مانع رسیدن به اهدافتان بوده است؟

در ماه‌های اخیر و با همه گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های تعیین شده از سوی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، سختی هایی را برای این فرهنگسرا و هنرجویان به وجود آورد و به درآمد زایی کافی برای تامین هزینه های سرمایه گذار در شرایط سخت کرونا نمی رسیدیم. از دیگر مشکلاتی که برای ما در این فرهنگسرا وجود داشت ایراداتی که خیلی از موسسه ها بر سر راه برگزاری کلاسها می‌گرفتند بود.

بیشتر با کدام نهادها همکاری دارید؟

بیشترین همکاری ما با نهادهای فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرداری استانداری جهاد دانشگاهی و کمیته امداد امام خمینی بوده است.

در حال حاضر چند هنرجو‌در این فرهنگسرا فعالیت دارند؟

در حال حاضر ۳۱۵ هنرجو در این فرهنگسرا در رشته‌های مختلف فعالیت دارند.

سخن آخر؟

انتظار داریم نگاه به فرهنگسراها ویژه باشد. نگاه به فرهنگ و هنر ویژه باشد. هنوز دغدغه هایی وجود دارد که برای رسیدن به اهدافمان باید تلاش کنیم و اعتقاد داریم که در دراز مدت می شود نتیجه تلاش‌ها را ببینیم.

2 thoughts on “مدیر فرهنگسرای انقلاب بندرعباس: نگاه اول ما راه اندازی فرهنگسرای تخصصی کودک بود

  1. سلام. اسم فرهنگسرا روش هست، یعنی فرهنگ سازی. ولی شما برای هر چیزی توش جای فرهنگ سازی در نظر گرفتین، بجز فرهنگ نماز. حتی یه اطاق کوچیک بعنوان نمازخونه براش پیشبینی نشده. واقعا که آرمانهای امام رو پایمال کردین.

    1. سلام بنده چندین بار اومدم این فرهنگسرا و دوره آموزشی دیدم نماز خونه داره طبقه بالا هست
      برخورد پرسنل هم خوب هستش تشکر از همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *