آمریکایی‌ها توان مقابله با محور مقاومت را ندارند

دریادار حمزه کاویانی

آمریکایی‌ها توان مقابله با محور مقاومت را ندارند

امیر دریادار «حمزه‌علی کاویانی» جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، به الحاق ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال نداجا اشاره کرد و اظهار داشت: دریای خزر، دریای صلح و دوستی است و ما هر تجهیزاتی که تولید می‌کنیم، برای تأمین امنیت کشورمان است.

امیر دریادار کاویانی در ادامه با اشاره به حضور کشور‌های فرامنطقه‌ای در منطقه گفت: منطقه غرب آسیا جای کشور‌های خارج از پیرامون دریای خزر نیست و منافع دریای خزر مربوط به پنج کشور ساحلی این دریا است.

جانشین فرمانده نداجا افزود: ما بنابر ساختار نیرو و طرح ولایت که در سال ۱۳۸۸ به تصویب رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) رسید، پیش می‌رویم و در زمینه ناو موشک‌انداز، ناوشکن سنگین، زیردریایی و دیگر تجهیزات برنامه‌های مختلفی داریم.

وی در ادامه درباره حضور ناو هواپیمابر آیزنهاور در خلیج عدن عنوان کرد: تجربه نشان داده که آمریکایی‌ها از ۲۰ سال گذشته نتوانستند ائتلافی در منطقه ما ایجاد کنند.

دریادار کاویانی گفت: زمانی که نبرد طوفان‌الاقصی شروع شد، آمریکایی‌ها در دریای مدیترانه مقابل لبنان ایستاده بودند و با اولین تهدید آن‌ها از سوی سید حسن نصرالله، فرار کردند و در دریای سرخ، اقیانوس هند و چند روزی هم در خلیج فارس سردرگم بودند.

جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها توان مقابله با محور مقاومت را ندارند، اضافه کرد: آمریکایی‌ها اکنون نیز منفعل هستند و تهدیدات آن‌ها از روی استیصال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *