ناوشکن البرز ارتش با عبور از تنگه باب‌المندب وارد دریای سرخ شد

ناوشکن البرز در قالب ناوگروه ۹۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عبور از تنگه باب‌المندب وارد دریای سرخ شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، ناوشکن البرز در قالب ناوگروه ۹۴ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با عبور از تنگه باب‌المندب وارد دریای سرخ شد.

ناوگروه‌های ارتش از اوایل سال ۸۸ تاکنون مأموریت خود را در آبهای آزاد برای تأمین امنیت خطوط کشتی‌رانی و مقابله با دزدان دریایی و مأموریت‌های دیگر آغاز کرده‌اند.

از سوی دیگر اخیرا و بعد از افزایش تنش در جریان جنگ غزه، تحولات در منطقه خلیج عدن و تنگه باب المندب روند شتابانی به خود گرفته است.

در همین روند جنبش انصارالله یمن چندی پیش اعلام کرد به کشتی‌های اسراییلی و یا هر کشتی خارجی به مقصد اسراییل اجازه عبور از تنگه باب المندب را نخواهد داد.

پس از این موضع‌گیری انصارالله و هدف قرار گرفتن چند کشتی خارجی و اسراییلی در این منطقه، آمریکا سعی کرد با اعزام ناوهای رزمی و همچنین تشکیل یک ائتلاف بین المللی از منافع اسراییل در منطقه پشتیبانی کند که با مخالفت برخی کشورها مانند فرانسه و ایتالیا تشکیل این ائتلاف شکست خورد.

به گزارش تسنیم، ناوشکن البرز در سال ۹۸ پس از تعمیرات اساسی و نصب سیستم‌های جدید و فناورانه مجدداً به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش ملحق شد.

این ناوشکن در سال ۵۱ به ناوگان نیروی دریایی در بندرعباس ملحق شد، این شناور با یک‌هزار و ۵۵۰ تن وزن، افزون بر ۳۶ گره دریایی سرعت دارد. این شناور با عمری بیش از ۴۸ سال با صرف ۴۵ هزار و ۲۵۰ نفرساعت‌کار مفید تعمیر و نوسازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *