مرکز آموزش اجتماع محور خانه‌های هلال در هرمزگان راه اندازی می‌شود

مرکز آموزش های اجتماع محور

مرکز آموزش اجتماع محور خانه‌های هلال در هرمزگان راه اندازی می‌شود

مدیر کل دفتر توسعه خانه‌های هلال احمر از راه اندازی مرکز آموزش های اجتماع محور خانه‌های هلال در هرمزگان خبر داد.

عباس احد پور مدیر کل دفتر توسعه خانه‌های هلال احمر کشور در سفر به استان هرمزگان با حضور در شهرستان میناب ،از راه اندازی مرکز آموزش اجتماع محور خانه‌های هلال را در این شعبه خبر داد.
وی افزود:خانه‌های هلال بستر مناسبی برای آموزش و ساماندهی داوطلبان در قالب تیم های آموزشی دیده با تخصص های امدادی است.

احدپور گفت: این افراد می‌توانند در زمان حوادث و بحران‌های احتمالی تا زمان رسیدن نیروهای امدادی خدمات رسانی انجام دهند.

مدیر کل دفتر توسعه خانه‌های هلال احمر کشور همچنین در این سفر با فرماندار میناب نیز دیدار و گفتگو کرد.

مجید سلحشور، فرماندار ویژه شهرستان میناب نیز در این دیدار ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر جهت ارائه خدمات عام المنفعه و تاکید بر گسترش آموزش های همگانی و آماده سازی جامعه جهت مقابله با حوادث احتمالی از راه اندازی خانه‌های هلال در تمام بخش های تابع این شهرستان خبر داد.

در ادامه مختار سلحشور ،مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با اشاره به اهمیت آموزش در محلات کم برخوردار و جوامع روستایی افزود: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد تا دوره‌های آموزشی امدادی در سطوح مختلف را با بهره‌گیری از مربیان مجرب در مناطق کم برخوردار برگزار کند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۳۰۰ خانه هلال در سطح استان خاطر نشان کرد:این جمعیت با راه اندازی خانه‌های هلال ارائه خدماتی همچون آموزش و سازماندهی نیروهای آموزش دیده، ارائه خدماتی درمانی و حمایتی و جذب اعضا را تسریع بخشیده است.

وی اضافه کرد:اولین مرکز آموزش های اجتماع محور خانه‌های هلال هرمزگان با رویکرد ارایه خدمات آموزش همگانی به داوطلبان و عموم مردم در شهرستان میناب راه اندازی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *