سومین جشنواره ملی تئاتر درسی درمیناب اسفند ماه برگزار می‌شود

سومین جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی

سومین جشنواره ملی تئاتر درسی در اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

دبیر اجرایی سومین جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی از برگزاری این جشنواره در ۱۵ الی۱۷ اسفند ماه سال جاری در میناب، پایتخت تئاتر درسی ایران،با شرکت۲۵ اثر منتخب در مرحلهٔ نهایی خبر داد.

داریوش فدویان در نشست خبری با اصحاب رسانه اذعان کرد: در سال جاری جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی در دو مرحلهٔ استانی و کشوری برگزار می شود.

آثار شرکت کنندگان، در ۳۲ دبیرخانهٔ استانی داوری شده و بصورت میانگین ۱۵ اثر برگزیده از هر استان به دبیرخانهٔ کشوری ارسال می شوند.

وی افزود: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه های استانی تا ۲۰ بهمن ماه می باشد و دبیرخانه های استانی تا ۲۵ بهمن ماه سال جاری برای ارسال آثار منتخب استانی به دبیرخانهٔ کشوری مهلت دارند.

همچنین ۲۵ اثر راه یافته به مرحلهٔ نهایی تا۳۰ بهمن توسط دبیرخانهٔ کشوری مستقر در شهرستان میناب، معرفی می شوند.

به گفتهٔ این مسئول با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش،مقرر گردیده آثار برگزیدهٔ این جشنواره با اختصاص بارکد، به محتوای کتب درسی راه یابند.
مجید ره پرور دبیر فنی جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی بیان کرد: هر گروه نمایشی می تواند از ۲ الی ۴ دانش آموز و یک معلم بعنوان مربی تشکیل شود.

وی با بیان این که نمایش مادر همهٔ آموزش ها و در بر گیرندهٔ تمامی ساحت های دستگاه تعلیم و تربیت است، اظهار کرد: سومین جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی در بخش های مقالهٔ پژوهشی و نمایشنامه نویسی، برای معلمان اول تا ششم ابتدایی و همکاران حوزهٔ اجرایی جشنواره، با هدف مشارکت بیشتر و بهبود کیفیت جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی برگزار می شود.

ره پرور افزود: کارناوال سومین جشنوارهٔ ملی تئاتر درسی در تاریخ ۱۴ اسفند ماه با حضور دانش آموزان، از مدیریت آموزش و پرورش تا بوستان آنامیس شهرستان میناب برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *