مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان: برنامه هفته ازدواج در استان هرمزگان تشریح شد

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان ضمن تشریح برنامه های هفته ازدواج در استان از برگزاری سومین پویش ازدواج جوانان با همراهی خیران در سال ۱۴۰۰ و پویش های مختلف با هدف ترویج ازدواج آسان با همراهی خیرین در سال جاری خبر داد .

به گزارش گابریک ورزشی به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان هرمزگان؛ محمودرضا امیاری مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان با تاکید بر اهمیت هفته ازدواج در حفظ و تحکیم بنیان خانواده و گسترش سنت حسنه ازدواج اظهار داشت :برنامه های ابلاغی از سوی وزارت ورزش و جوانان به دستگاه‌های اجرایی استان با موضوع توجه به پویش ازدواج جوانان با همراهی خیری و بهره‌مندی از ظرفیت آنها در کمک رسانی به جوانان در موضوع ازدواج برای خدمات ارائه شده در هفته ازدواج ابلاغ شده است .
وی با اشاره به فرا رسیدن اول ذیحجه سالگرد ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) بیان داشت: ازدواج ساده و آسان باید الگویی برای ازدواج در جامعه برای جوانان باشدو ما باید از ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) الگو و درس ساده زندگی کردن را درجامعه ترویج دهیم.
متولی ورزش و جوانان هرمزگان یادآورشد: به دلیل اهمیت ازدواج و خانواده با توجه به شرایط موجود درکشور بعلت شیوع ویروس کرونا برنامه های هفته ازدواج در استان هرمزگان بیشتر در بستر فضای مجازی برگزارخواهد شد.
متولی ورزش وجوانان استان خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی گسترده در خصوص لزوم مشاوره های پیش از ازدواج( نقش آن در شکل گیری ازدواج آگاهانه ،آسان و ….)، هماهنگی با صدا و سیما و ارسال محورهای مرتبط با مسائل مربوط به حوزه ازدواج جوانان (جوانان چالش‌ها و راهکارها با حضور صاحب نظران، روانشناسان و متخصصان حوزه ازدواج و خانواده) ،فرهنگ سازی و ارزش آفرینی ازدواج‌بدون تجملات و پرهزینه ،کمپین رسانه‌ای با موضوع ساده زیستی زیر یک سقف، آغاز زندگی مشترک بدون برگزاری مراسم در شرایط کرونایی، ترغیب زوج های جوان به فرزندآوری،اجرای برنامه‌های الگوساز و ظرفیت‌های فرهنگی در سطح استان ازجمله برنامه های هفته ازدواج می باشد.
امیاری تصریح نمود: تقدیر از زوجین جوان جامعه پزشکی استان ،تقدیر از مراکز مشاوره فعال، تقدیراز روانشناسان فعال در کارگاه های آموزش خانواده و ازدواج ،تقدیر از زوجین موفق در سازمانهای مردم نهاد جوانان و ورزشکاران موفق ،تولید محتوای آموزشی و فرهنگ ساز در قالب های موشن گرافی، فیلم کوتاه و ….،برگزاری کارگاه های آموزش ازدواج و…در دستور کار برنامه های این هفته قرار دارد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان عناوین روزهای این هفته را به شرح زیر اعلام کرد: دوشنبه ۲۱ تیرماه، ازدواج بهنگام و آگاهانه، ترویج زندگی ساده، مقابله با رسومات نوظهور و تشریفات دست و پا گیر.
روز سه شنبه؛ نقش مشاوره تخصصی پیش از ازدواج در تشکیل زندگی پایدار
روز چهارشنبه؛ ترویج و تسهیل ازدواج با مشارکت خیرین، سازمان‌های مردم نهاد و فعالان امر ازدواج نامگذاری شده است.
گفتنی است:روز پنج شنبه۲۴تیرماه ؛ توانمندسازی جوانان، تقویت مهارت های مدیریت خانواده در زوجهای جوان، جامعه سالم و با نشاط.
روزجمعه؛ ازدواج، ترویج فرزندآوری، تقویت مهارت های فرزندپروری، جامعه جوان پویا و بالنده.
روز شنبه؛ عفاف و حجاب، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تعالی خانواده.
روز یکشنبه؛ سواد رسانه ای، آگاهی بخشی به جوانان به بهره گیری از تولیدات آموزشی و فرهنگی در فضای مجازی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *