توصیه های ترافیکی فرمانده پلیس راه میناب، سیریک وجاسک برای روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

توصیه های ترافیکی فرمانده پلیس راه میناب، سیریک وجاسک برای روز ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

سرهنگ آرش رحیمی فرمانده پلیس راه میناب -جاسک و سیریک گفت : روز ۱۳فروردین (روز طبیعت)، کلیه کارکنان پلیس راه محور میناب ، سیریک و توابع جهت ارتقاء امنیت ترافیکی در آماده باش صد درصد هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند.

وی افزود: در سال جاری به دلیل تقارن روز ۱۳ فروردین با ایام شهادت امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان، و با توجه به پایان تعطیلات نوروز، پیش‌بینی می‌شود اغلب تردد‌های روز طبیعت در ساعات بعداز ظهر و در حاشیه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهی از تردد و بار برگشت مسافران انجام شود.

رحیمی اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه باربری و همچنین وانت بار‌ها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کنند و در صورت حمل مسافر در محل بار ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد.

فرمانده پلیس راه میناب ، سیریک وجاسک گفت: شهروندان عزیز مراقب کودکان و سالمندان باشند و از رها کردن آن‌ها در کنار راه و بازی کردن بچه‌ها در جاده‌ها ها و معابر اصلی درمحلی که خانواده‌ها نشسته‌اند، جلوگیری نمایند.

وی افزود : با توجه به پایان تعطیلات، شهروندان و رانندگان ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه ریزی نمایند و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکنند و با ماموران پلیس راه همکاری لازم را داشته باشند.

رحیمی با بیان اینکه در روز طبیعت پلیس با تخلفات حادثه ساز، سرعت و سبقت‌های غیرمجاز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان عزیز از گذاشتن سبزه بر روی سقف، کاپوت یا صندوق عقب خودرو پرهیز کنند، زیرا افتادن سبزه در کف خیابان‌ها باعث لغزندگی و بروز حادثه می‌شود.

فرمانده پلیس راه میناب ، سیریک وجاسک یادآوری کرد: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار در این روز جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار ترافیکی نوروز سال ۱۴۰۳ پلیس راهور (آرامش و امنیت سفر در بهار قرآن و طبیعت) سفر خوبی را در روز طبیعت برای خود و خانواده‌شان ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *