تشدیدمحدویت کرونایی درمیناب

مجید سلحشور در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بیماری کرونا در شهرستان با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد استانی کرونا در خصوص اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت ترددهای بین استانی، شهری و روستایی در سراسر کشور از ۲۴ مرداد تا ششم شهریور به مدت دو هفته، عنوان کرد:

وی افزود: در شهرستان میناب نیز نیروی انتظامی به طور دقیق این محدودیت و ممنوعیت ترددها را اعمال می کند.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان میناب افزود: همچنین با توجه به ایام تعطیلی پیش رو ، تعطیلات سراسری ادارات، بانک‌ها و اصناف به جز مشاغل ضروری از ۲۵ تا ۳۰ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور در استان هرمزگان اعمال می‌شود و از همه مردم می‌خواهیم با همکاری در رعایت محدودیت‌ها، در این تعطیلات یک هفته‌ای حتما در خانه بمانند، تردد نداشته باشند و از هرگونه جابجایی غیر ضروری پرهیز کنند.

سلحشور با اشاره به عزاداری های ماه محرم، خاطرنشان کرد: مطابق گزارش ها، اکثر قریب به اتفاق هیأت‌های عزاداری در شهرستان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت می کنند که جای تقدیر دارد.

فرماندار ویژه میناب خاطرنشان کرد: لازم است در روز ها و شب های آینده هم به دقت دستورالعمل ها رعایت شود چرا که قریب به ۵۰۰ هیات عزاداری در میناب فعالیت می کنند و به همین جهت توجه دقیق به رعایت ضوابط بهداشتی همچون فاصله گذاری مناسب، استفاده از ماسک، کاهش زمان برگزاری مراسم، و … بسیار حائز اهمیت است.

وی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را راه پیشگیری از ابتلا به کرونا دانست و اضافه کرد: با این وجود متاسفانه افرادی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی کنند و حقوق دیگران را نادیده می‌گیرند و با این کار، جان و سلامتی خود و دیگران را به خطر می‌اندازند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه بیان داشت: افرادی که مبتلا به کرونا هستند موظف اند قرنطینه را رعایت کنند. عدم رعایت قرنطینه خانگی توسط فرد مبتلا باعث به خطر افتادن جان دیگران می شود.

وی عنوان کرد: اگر همه با هم دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم، قطعا شیوع کرونا کاهش پیدا خواهد کرد و نیازمند کمک و همکاری مردم در این زمینه هستیم تا با تکیه بر عزم جمعی، این امر محقق شود.

  1. سلحشور با اشاره به افزایش فضا، تخت و امکانات و تجهیزات بیمارستانی برای بستری بیماران مبتلا به کرونا در شهرستان میناب، افزود: امیدواریم با رعایت خوب پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری باشیم.
    میناب خبرنگار بارانی نیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *