زلال «عاشـورا» در متن زندگى مسلمانان و در عمق باورهاى پاک آنها جریان دارد

رئیس هیئت ژیمناستیک استان هرمزگان،عبدالرحیم سپهرتاج، در پیامی ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین را به تمام مسلمانان تسلیت گفت: متن پیام بدین شرح است؛

 

امام حسین و یارانش در دهم محرم الحرام سال ۶۱ هجری قمری نماز را به جماعت خواندند.

سپس امام با آن‌ها چنین سخن گفتند: «خدا به شهادت من و شما فرمان داده است.

بر شما باد که صبر و شکیبایی را پیشه خود سازید.» در ادامه امام فرمودند: «یاران من! به پا خیزید و به سوی مرگ (شهادت) بشتابید، خدا شما را بیامرزد.»

روز عاشورا، دهمین روز ماه محرم در گاه شماری هجری قمری، روز عزاداری شیعیان اسلام برای امام حسین (ع) است.

در این روز حسین بن علی و یاران وی در رویداد کربلا در جنگ با لشکر عمر سعد کشته شدند. امام حسین و یارانش در دهم محرم الحرام سال ۶۱ هجری قمری نماز صبح را به جماعت خواندند سپس امام با آن‌ها چنین سخن گفتند: «خدا به شهادت من و شما فرمان داده است. بر شما باد که صبر و شکیبایی را پیشه خود سازید.» در ادامه امام فرمودند: «یاران من! به پا خیزید و به سوی مرگ (شهادت) بشتابید، خدا شما را بیامرزد.» در حمله اول بالغ بر چهل تن شهید شدند و سپس یاران باقی مانده هر کدام به نوبت به تنهایی به میدان رزم شتافته و به شهادت رسیدند. بعد از آن‌ها نوبت به خاندان بنی هاشم رسید و آن‌ها نیز شربت شهادت را نوشیدند.

زلال «عاشـورا» در متن زندگى مسلمانان و در عمق باورهاى پاک آنها جریان داشته و در طول چهارده قرن سیراب کننده جان‌ها بوده است.

اینک نیز عاشورا پرگارى است که عشق را ترسیم میکندو کانونى است که ارزش ها، احساس ها، عاطفه ‏ها، خرد‌ها و اراده‏ها برگردش میچرخند.

اصلا حسین، جنس غمش فرق می‌کند
‌‎این راه عشق، پیچ و خمش فرق می‌کند
ایامِ عاشورای حسینی بر تمام مسلمانان تسلیت باد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *