نقش دفاع مقدس در ایجاد عزت پایدار

دفاع از میهن نزد همه آزادگان وآزاد مردان جهان امری مقدس وعزت آفرین است و درمیان همه انواع جهاد (دفاع ازدین و میهن وناموس،ارزشمندترین جهاد است).
و نیز عمومی ترین عرصه دفاعی و ارزشمند ترین صفت اخلاقی مورد توافق جهانی ، که همه ادیان ومذاهب بدون کوچکترین خدشه ای آن را مقدس شمرده ودر حمایت از آن هیچ مجالی برای انتقاد باقی نمی گذارند، دفاع از دین و آیین و میهن است.
این را به یقین می توان گفت که اگر شهدا نبودند امروز این عزت و عظمت را نداشتیم.
یکی از بزرگترین نعمتهای الهی بر جامعه‌ی اسلامی ما، وجود مردان شجاع و جوانان فداکار است
خیلی ها بدلیل دور بودن از دوران دفاع مقدس از نقش دفاع در شکل گیری *عزت مندی همه جانبه جامعه اسلامی بی خبرند* .
واین وظیفه رسانه ملی و نشریات وروزنامه ها و فضای مجازی است که یاد وخاطره شهیدان و مجاهدان دفاع مقدس و مدافعین حرم را زنده نگه داشته وآرمانهای شهیدان رابه ملت ایران وبه همه جهانیان ابراز نمایند تا دچار فراموشی نشوند.
رمز استمرار اسلام مدیون فداکاری ایثار واستقامت شهدا وجانبازی جانبازان ومجهادت مجاهدان و صبوری خانواده‌های آنها است.
رسیدن جامعه به بالاترین درجات معنوی و بالندگی هم مدیون آن دفاع جانانه وگذشت و ایثاری است که هشت سال دفاع مقدس آن را پایه گذاری نمود.
آری هدف استکبار محو وحذف اسلام واقعی بود وبه همین دلیل تمام توان خود را برای سرنگونی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی رضوان الله تعالی علیه به کار بست.
چرا که مستکبران عالم از اسلام راستین میترسند اسلامی که نورانیت ومعنویت و سعادت آفرینی دنیوی و اخروی برای جامعه دارد *والا اسلام وهابیت ویا اسلام بهائیت* هیچ تهدیدی برای نظام سلطه محسوب نمی شود که خود زمینه ساز تسلط بیشتر دنیای استکبار بر سرنوشت کشورهای مسلمان هستند. لذا بیشتر از خود بهائیان و وهابیان هم در ترویج آیین آنها می کوشند ودر همه جای عالم به خاطر آنها آتش به پا کرده وخونریزی وقتل وجنایت براه می اندازند. اما آن چیزی که در مقابل تمام دنیای استکبار جهانی ایستاد، مبارزه ودفاع مقدس ملت ایران به رهبری امام راحل و استقامت و ورشادت شهیدان ورزمندگان وصبوری خانواده های آنان بود.
این صبر واستقامت ومجاهدت رزمندگان مسلمان ایران شامل:
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتشیان قهرمان، بسیجیان دلاور وعشایری سلحشور بود که لطف خدا را متوجه این ملت کرد.
وپس از هشت ۸سال دفاع در مقابل حکومت بعث عراق و۸۰ کشور حامی آن به لطف خداوند به پیروزی رسیده وما امروز شاهد عزت و سیادت برخاسته از مجاهدت آن عزیزان هستیم .
به همین مناسبت گرامی میداریم یاد وخاطره شهیدان و رزمندگان و آزادگان قهرمان و مدافعان حرم را وبرای همه آنان نیل به عالی ترین درجات سعادت دنیا وآخرت را آرزومندم.

مدیر مسئول و صاحب امتیازنشریه گابریک

حجت الاسلام والمسلمین حسن زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *