تعاونی های برتر و شایسته تقدیر جاسک تجلیل شدند

تعاونی های برتر و شایسته تقدیر جاسک ، تجلیل شدند

در مراسمی از یک شرکت تعاونی بعنوان شایسته تقدیر استانی و ۲ شرکت تعاونی نیز به عنوان برتر شهرستانی از جاسک معرفی و تجلیل شدند.
تجلیل از تعاونی های برتر شهرستان با حضور میر مرسل ایزدی پور معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار جاسک ، علی سیاحی ، آذر محمدی نسب رئیس و کارشناس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی جاسک در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی جاسک گفت: در مجموع تعداد ۲۹۸ تعاونی در ۴۵ گرایش در شهرستان فعالیت می کنند که ۱۷۱ تعاونی فعال و مابقی غیر فعال هستند.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون به علت نبود بانک توسعه تعاون در این بندرساحلی یک تعاونی جدید در شهرستان جاسک تشکیل شده است ، افزود: این تعاونی برای ۱۰ نفر فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.
سیاحی ادامه داد: در هفته تعاون سال جاری از میان ۲۶ تعاونی شهرستان که در شانزدهمین جشنواره تعاونی های برتر شرکت کردند، شرکت تعاونی کشتیرانی پاکار از جاسک شایسته تقدیر استانی شناخته شد و تعاونی لنج داران صدف و غفران گاز نیز به عنوان تعاونی برتر شهرستانی با اهدای لوح سپاس ، تقدیر شدند.
وی با بیان اینکه از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۲۰۰ نفر راهنمایی و مشاوره شغلی برای اعضای شرکت های تعاونی در شرف تاسیس انجام شده است ، تصریح کرد: همچنین نیز ۷۲۰ نفر ساعت آموزش مجازی که مشتمل از دوره های مهارت تاسیس ، آشنایی مدیران با مقررات تعاون ، کاربری سامانه ثبت و آشنایی بازرسان با مقررات تعاونی برای تعاونگران شهرستان برگزار شده است.
رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اظهار داشت: تعاونی های فعال جاسک از ابتدای سال تاکنون ۱۱ هزار ۶۲۵ هزار دلار صادرات داشته اند.
گفتنی است :در این مراسم علاوه بر تقدیر از شرکت تعاونی های برتر از آذر محمدی نسب ، ابوذر زینلی به ترتیب کارشناس تعاون و کارمند اداره این شهرستان به جهت کسب رتبه عالی در حوزه تخصصی خویش تجلیل بعمل آمد.

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *