نماز جمعه شهرستان جاسک برگزارشد

نماز جمعه شهرستان جاسک برگزارشد

خانه آرام و سالم سرآغاز جامعه سالم و معنوی است

حجت الاسلام ذاکری نماینده ولی فقیه در شهرستان جاسک در خطبه اول با موضوع خانواده گفت : پیرامون ویژگی های خانواده قرآنی و موفق سومین شاخص صبر است در هفته های گذشته در مورد معنویت و آرامش مطالبی طرح شد.
وی در ادامه سخنان خود افزود : تقوا جلوه هایی دارد که از مهمترین آن بردباری و صبوری و تقوای خانوادگی است صبر در نگاه کلی به سه قسم تقسیم می شود که صبر بر مصیبت و معصیت و اطاعت است .
وی در پایان خطبه اول گفت : صبر کلید حل مشکلات خانوادگی است ، صبر در مقابل ناهنجاری هایی که در خانواده به وجود می آید می تواند زندگی را زیبا کند در خانواده هایی که نا آرامی وجود دارد نمی توان فرزندان صالح تربیت کرد
دلیل بی صبری این است که به عواقب امور فکر نمی کنیم در مقابل بدی دیگران اگر صبر پیشه کنیم و به جای بدی با خوبی جواب دهیم زندگی زیبا خواهد شد .
امام جمعه شهرستان جاسک حجت الاسلام ذاکری در خطبه دوم گفت:اقتدار همراه با رافت مهم ترین شاخصه نیروی انتظامی است ، روح شجاعت و ایثار شهید مهدوی باید به نسل جدید منتقل شود مهم ترین ویژگی امنیت ایران اسلامی این است که عاریه ای نیست .
وی در ادامه سخنان خود در خطبه دوم در جمع نمازگزاران باذکر چند نقطه افزود : نکته اول تبیین سخنان مقام‌معظم رهبری در جمع دانش آموختگان نیرو های مسلح ویژگی مهم و متمایز امنیتی که نیروهای مسلح ما به ارمغان آورده‌ اند این است که این امنیت عاریه ای نیست بلکه یک امنیت درون زا و مستقل است ایران اسلامی در ۴۳ سالی که از انقلاب گذشته هیج وقت به دنبال امنیت از کشورهای دیگر نبوده .
نکته دوم : هفته نیروی انتظامی امنیت برای همه است بعضی از نیازها برای نوع انسان است واختصاص به گروه خاصی ندارد همه مردم نیاز با امنیت عدالت و آسایش دارند نیروی انتظامی وظیفه تامین امنیت در داخل رو بر عهده دارد قاطعیت اقتدار در عین حال با عدالت با مروت و ترحم اقتدار همراه با رافت اسلامی مهمترین شاخصه نیروی انتظامی انقلابی است در کنار احساس آرامش برای نوع مردم خلافکاران نیز باید احساس ناامنی کنند هفته نیروی انتظامی بر همه سبز پوشان گرامی باد .
وی در نکته بعدی ۱۶ مهرماه روز نیروی دریایی سپاه یاد آور شد و گفت : رشادتهای شهید نادر مهدوی و هم سنگرانش هست که روحیه شجاعت و ایثار و فداکاری رو به همگان نشان دادند روز نیروی دریایی سپاه بر مجموعه کارکنان گرامی باد.
حجت الاسلام ذاکری در نکته آخر درباره لزوم پرداختن به اولویت ها توسط دولت گفتند: الحمدلله اقداماتی مبارکی شکل گرفته از جمله واکسیناسیون و در کنار مردم قرار گرفتن و مبارزه با فساد حالا مردم انتظار دارن که نسبت به کالاهای اساسی تدبیری اندیشیده شود تا شاهد افزایش قیمت روزانه بعضی از کالاهای اساسی نباشیم .
امام جمعه جاسک در پایان خطبه دوم با ذکرمطلب دیگر گفت : انتخاب یاران و مدیران کار آمد و مومن و پاکدشت و جهادی درحلقه های میانی مدیریتی است در این عرصه بیم وامیدهایی وجود دارد که ضرورت توجه بیشتری را می طلبد.

جاسک/ خبرنگار/کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *