رئیسی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس:  استاندار هرمزگان از محلات مختلف شهر بندرعباس بازدید نماید

 

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: مشکلات بافت های فرسوده، رونق کسب و کارهای محلی، جذب سرمایه گذاری در احیای ظرفیت های گردشگری ایجاد شهری هوشمند و در تراز شهرهای بندری جهان بدون نگاه ملی به این شهر ممکن نیست و از استاندار محترم درخواست می کنم به عنوان پشتوانه ای قوی شهرداری بندرعباس را مورد حمایت جدی قرار دهند و تمام ظرفیت های استان را برای ساختن شهری زیبا و جذاب و بندری در شأن ایران اسلامی به کار گیرند و پیشنهاد می کنم در شروع فعالیت دراین استان از محلات مختلف شهر بندرعباس از قبیل دوهزار، محله چاهستانی ها، سورو، نایبند، نخل ناخدا، محلات کمربندی، شهید غفاری بازدید فرماید و اوضاع سکونت مردم را در پایتخت اقتصادی کشور از نزدیک نظاره گر باشد.

رئیسی گفت: لازم می دانم چند نکته ای نیز خطاب به شهردار محترم بندرعباس عرض کنم: ۱-هرچند این شهر وارث بی توجهی های گذشته است و تغییر وضعیت آن از وضع موجود به شهری با استانداردهای شهرهای بندری جهان امری سخت و طاقت فرسا است. اما توانمندی و روحیه جهادی شما می تواند این امر سخت را آسان کند. یکی از راه حل های عملی برای توسعه و سازندگی پرشتاب و جبران عقب ماندگی های گذشته، شناسایی منابع جدید و جذب سرمایه گذار است. اولین قدم برای ورود به این عرصه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و ارائه آنها در سطح منطقه ای، ملی و حتی جهانی است. با همکاری دولت و استاندار محترم و تسهیل در روند سرمایه گذاری و ایجاد جذابیت می توانید این فرصت ها را معرفی و منابع لازم را برای توسعه پرشتاب این شهر تامین کنید. ۲- استفاده از تمامی ظرفیت های استانی و ملی با تعامل گسترده و سازنده با استاندار محترم و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در اخذ مجوزها و مصوبات قانونی و تامین منابع مضاعف فراتر از چارچوب های بودجه ای شهرداری یکی دیگر از گزینه های پیش رو در شتاب دادن به سازندگی شهر می باشد.۳- استفاده از ظرفیت های مردمی و تعریف ابزارها و سازو کارهای اثربخش در تعریف پروژه های مردم محور و محرک ساز با استفاده از سرمایه های مردمی یکی دیگر از فرصت های مناسب در ایجاد منابع جدید برای توسعه شهری می باشد.

وی در پایان بیان کرد: از شهردار محترم می خواهم که نسبت به تعیین تکلیف پروژه بزرگ اسکله تفریحی ساحل نخل ناخدا از طریق تعامل با دستگاه های ذیربط از قبیل اداره بنادر و کشتیرانی اقدام نموده و ضمن انتقال مدیریت این مجموعه به شهرداری زمینه های استفاده و تبدیل آن به مرکز تفریحی و گردشگری را فراهم آورند و از هدر رفت میلیاردها تومان هزینه های سرمایه گذاری در این طرح جلوگیری به عمل آورند.

و در پایان پیشنهاد می کنم جلسات مستمر ماهیانه با حضور استاندار و نمایندگان محترم مجلس و اعضای شورای شهر برگزار و به عنوان یک زنجیره تعاملی مثبت و هم افزا زمینه های تسهیل و رفع موانع توسعه و سازندگی فراهم گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *