زدودن محرومیت های لیردف نیازمند توجه مسئولان است

عضو شورای اسلامی شهر لیردف؛
زدودن محرومیت های لیردف نیازمند توجه مسئولان است

عضو شورای اسلامی شهر لیردف در شورای شهرستان جاسک با بیان اینکه استاندار جوان بخشی از سفر شهرستانی خود به جاسک را در این منطقه اختصاص دهد اظهار کرد: زدودن محرومیت های لیردف نیازمند عزم و توجه بیشتر از سوی مسئولان است و استاندار جوان هرمزگان به مشکلات و محرومیت های این منطقه نیز توجه داشته باشد.

عبدالرحمن میری با اشاره به مناطق محروم شهرستان جاسک در این زمینه گفت: از آن جا که شهرستان جاسک از موقعیت بسیار بالا و استراتژیکی برخوردار است و پروژه های عظیم ملی در حوزه نفت، گاز وپتروشیمی در حال انجام است لازم می باشد تا به شکاف های محرومیت این شهرستان که از توجهات خاص در طرح توسعه سواحل مکران قرار دارد، رسیدگی بیش از پیش صورت گیرد.

وی افزود: منطقه لیردف جاسک با وسعت قریب به ۴۰۰۰ کیلومتر مربع وجمعیت بالغ بر ۲۲۰۰۰ نفر دارای مناطق محرومی می باشد که حتی مردم آن در برآورده ساختن نیازهای اولیه خود بازمانده اند.

میری عنوان کرد: فاصله مرکز بخش لیردف تا مرکز شهرستان جاسک بیش از ۱۲۰ کیلومتر و فاصله آخرین نقطه بخش تا مرکز آن بیش از ۹۰ کیلومتر است که در این منطقه هیچ گونه زیر ساخت آموزشی و بهداشتی درمانی که بتواند مشکلات مردم منطقه را مرتفع نماید وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر لیردف در شورای شهرستان جاسک با بیان اینکه مردم برای استفاده از مراکز درمانی و برطرف سازی نیاز های بهداشتی خود مجبور به طی فاصله ۲۰۰ کیلومتری تا مرکز شهرستان هستند، گفت: احداث و تاسیس یک مرکز درمانی و بیمارستان مناسب از ضروریات و نیازهای اصلی و مبرم مردم منطقه لیردف است.

وی با تاکید به نبود فضاهای آموزشی و کمبود نیروهای متخصص در منطقه لیردف یادآور شد: مشکلات آموزشی و نبود فضاهای مناسب راه را برای پرورش نیرو های خلاق بومی منطقه بسته است.

میری در پایان با اشاره به وجود حجم انبوه مشکلات در روستاهای محروم در لیردف و سایر مناطق جاسک خاطرنشان کرد: از استاندار جوان و انقلابی که دارای روحیه جهادی برای خدمت به مردم است تقاضا داریم تا با اختصاص سفر شهرستانی خود به این منطقه و شهرستان از نزدیک مشکلات را رصد و پیگیری نماید و برای حل آنها تصمیم گیری های لازم انجام شود.

جاسک / لیردف / خبرنگار / حمید دهشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *