برگزاری مسابقات شترداونی جنوب شرق کشور

مسابقات شترداونی جنوب شرق کشور در بخش لیردف جاسک برگزارگردید

به مناسبت هفته بسیج به همت فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه جاسک و اداره ورزش و جوانان یک دوره مسابقات شتر دوانی با شرکت ۲۷ شتر سوار از شهرستان جاسک – هرمزگان و زرآباد بلوچستان به مساحت پنج کیلومتر در مرکز بخش لیردف برگزار گردید.

در این مراسم ابتدا سرهنگ علی نسب فرمانده بسیج سپاه جاسک ضمن خیر مقدم به میهمانان هدف از برگزاری این مسابقات را اول ترویج و گسترش ورزشی های اصیل بومی و محلی و شتر دوانی و نیز ایجاد و برقراری وحدت بین شهرستان های استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان ذکر کرد گفت : جاسک ظرفیت های خوبی در ورزش های بومی و محلی و عالی الخصوص شتردوانی دارد .

در ادامه سپس سردار امیری جانشین سپاه امام سجاد استان گفت : اول از متولیان برگزاری این مسابقه بویژه فرماندهی بسیج سپاه جاسک و مسئولین بخش لیردف و برزگان و معتدمین و ریش سفیدان این بخش تشکر و قدر دانی میکنم .
وی در ادامه گفت : توجه به ورزش های بومی و محلی بویزه شتر دوانی در دستور کار بسیج می باشد ، استعدادهای خوبی در ورزش شتر دوانی و بازی های بومی و محلی شهرستان جاسک و بخش لیردف وجود دارد با برگزاری مسابقات شتر دوانی امروز مردم و اهالی لیردف به خوبی استقبال کرده بودند که جای تشکر دارد.
جانشین سپاه امام سجاد استان گفت: بسیج برای توسعه ورزش های اصیل بومی و محلی از تمام ظرفیت های شهرستان استفاده می کند امروز مسابقات شتر دوانی جنوب شرق کشور در لیردف برگزار گردید که جای تقدیر و تشکر دارد با برگزاری این مسابقات وحدت خوبی بین شهرستان های استان هرمزگان و استان سیستان و بلوچستان بوجود آمد و خواهد آمد.
در ادامه این مراسم سپس حجت الاسلام ذاکری امام جمعه شهرستان جاسک در خصوص برگزاری مسابقات ورزش های بومی و محلی شتر دوانی تاکید کرد و گفت : با برگزاری این مسابقات می توانیم ظرفیت و پتانسیل های ورزش شتر دوانی را شناسایی کنیم شهرستان جاسک و روستاهای لیردف بخش مرکز می توانند پایگاه مسابقات شتر دوانی باشند باید بیشتر به مسابقات بومی و محلی شتر دوانی برنامه ریزی کنیم .

در مراسم اهدا جوایزاین مسابقات سردارامیری جانشین سپاه امام سجاد – حجت الاسلام ذاکری امام جمعه جاسک – سرهنگ دانشور مسئول تربیت بدنی سپاه امام سجاد (ع) – سرهنگ علی نسب فرمانده بسیج سپاه جاسک – معاون سیاسی اجتماعی فرماندار- بخشدار لیردف – معتمدین – ریش سفیدان و سران قبایل برگزار گردید.

در پایان این مسابقات به پنج نفر از شتر سواران که مقام های اول تا پنجم را کسب کردند جوایزی اهدا و همچنین از خانواده شهید ابراهیم زهی توسط سردار امیری با اهدا لوح سپاس تقدیر و تجلیل شد .

حمید کورانی – عمر نوردی – چاکر باوقار – عبدالحمد شهداد ی – موسی کلمه به ترتیب نام توانستند مقام های اول تا پنجم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهند .

جاسک / خبرنگار / کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *