رشد و بالندگی کشور با پژوهش و تولید علم

رشد و بالندگی کشور با پژوهش و تولید علم

امام جمعه جاسک گفت: دانشگاه‌ها و دانشجویان با پژوهش، تولید علم و بالابردن آن در جامعه می‌توانند باعث رشد و بالندگی کشور شوند.

حجت‌الاسلام عباس ذاکری در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جاسک اظهار کرد: دانشگاه‌ها و دانشجویان با پژوهش و تولید علم و بالابردن آن در جامعه می‌توانند باعث رشد، بالندگی و شکوفایی کشور شوند استکبارستیزی و مطالبه‌گری از رسالت‌های اصلی دانشجویان انقلابی کشور است که با عزم و اراده خود و با دفاع از ارزش‌های انقلاب این مسیر را می‌پیمایند.

وی افزود: رشد و توسعه کشور مرهون تلاش و همت متخصصان و نخبگان علمی کشور است که در دانشگاه‌ها در سنگر علم و دانش با استکبار در حال مبارزه هستند و باید نگاه ویژه‌ای به آنان شود کسب ثروت بدون علم دست نیافتنی بوده پس با ارتقای علمی و پژوهشی و شکستن مرزهای دانش می‌توان به اقتصاد کشور کمک کرد و وابستگی به کشورهای بیگانه را کنار زد تا بر پایه عملی خود استوار بمانیم.

امام جمعه شهرستان جاسک گفت: علم و پژوهش از مهم‌ترین محورهای گام دوم انقلاب است. کشور در راه علم و دانش شهیدانی مانند شهدای هسته‌ای را تقدیم این نظام و انقلاب کرده و همه وظیفه داریم در حفظ و ارتقای این جایگاه ارزشمند همت گماریم نقش دانشگاه آزاد اسلامی در این منطقه می‌تواند همان جهاد علمی باشد که انتظار داریم؛ چراکه شهرستان جاسک از محرومیت‌های خاصی برخوردار بوده که می‌توان با تربیت نیروهای متخصص انقلابی این محرومیت‌ها برطرف شوند.

جاسک / خبرنگار/کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *