توقیف بیش از ۵۲ هزار مترتورمنوفلامنت در دریای کیش

 

فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش از توقیف ۵۲ هزار و ۳۴۷ متر تورمنوفلامنت و ۱۵ فروند شناورمتخلف در آب های کیش خبرداد.

ستوان “ساسان درویشی ” با اعلام این خبر گفت: ماموران پایگاه دریابانی کیش حین گشت زنی در آبهای جزیره کیش، موفق به کشف ۵۲ هزار و ۳۴۷ متر تور غیرمجاز منوفلامنت صیادی غیرمجاز و توقیف ۱۵ فروند شناور متخلف شدند.

وی با بیان اینکه وظیفه ذاتی دریابانی حراست از آب های سرزمینی و انضباط بخشی به شناورهای موجود در حوزه استحفاظی مربوطه است تصریح کرد: گشت های دریابانی ویژه کیش در صورت برخورد با هر گونه تخلف در این حوزه با متخلفان برخورد کرده و موارد را به اداره شیلات اعلام می کند.
ساسان درویشی حضور محسوس، نامحسوس مستمرگشت های دریادلان فرماندهی انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش و حمایت مردم بویژه بومیان جزیره را نقطه قوت این موفقیت ها عنوان کرد.
فرمانده ناوگروه شناوری پایگاه دریابانی کیش در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به حضور شناورهای صیادی بنادر اطراف در آب های سرزمینی جزیره کیش و استفاده از تورها و روش های غیرمجاز صید دریابانی کیش به درخواست صیادان و اداره محیط زیست جزیره کیش با اینگونه شناورها برخورد کرده و پس از توقیف و طی مراحل قانونی و تشکیل پرونده آن ها را به مراجع قضایی تحویل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *