کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس: چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

💠چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید/ تا کی مردم هرمزگان باید تاوان بی مسئولیتی ها را ببینند

🔹عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : با کمال تأسف اکثر مدیران ما ، مدیرانی بحران دوست هستند ، زیرا فقط می توانند در زمان بحران ها خود را پر تلاش نشان دهند.
🔹به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس ؛ کیانوش جهانبخش در نطق پیش از دستور جلسه ۱۶۹ شورای اسلامی شهر بندرعباس با تقدیر و تشکر از پرسنل و کادر درمانی و بهداشتی استان هرمزگان که در این روزهای سخت و شرایط حساس تلاش می کنند ، بیان کرد :
در رابطه با ویروس کرونا ، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در جامعه صورت گرفته است و مردم آگاهی لازم نسبت به این بیماری را دارند.
🔹جهانبخش گفت : امروز رفتارهای پرخطر و بی ملاحظگی بعضی از افراد در حوزه های مختلف و حضورهای بی مورد آنها در سطح شهر و تجمعاتی که به هیچ عنوان ضرورت ندارد قطعا آسیب جدی به بقیه افراد در جامعه وارد می کند.
🔹رئیس کمیسیون حقوقی ، ارزیابی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد : تلاش های ارزشمندی توسط ستاد مدیریت کرونا در استان انجام شده است ، اما باید بپذیریم که کوتاهی های بسیاری در مدیریت کشور وجود دارد که برنامه و سیاست کاری در حوزه‌های مختلف در مقابله با بحران وجود ندارد .
🔹جهانبخش گفت : اکثر مدیران ما ، مدیران بحران دوستی هستند ، چون در این شرایط بحرانی به دنبال این هستند که خود را پر تلاش نشان دهند و ضعف های کاری خود را بپوشانند و شرایط بحرانی ، حاصل ناکارآمدی یک مدیر در حوزه وظایف خودش است.
🔹وی گفت : در پی شیوع بیماری کرونا در کشور ، همدلی و وفاق در جامعه بین مردم شکل گرفته است و بیشتر مردم در این زمینه همراهی لازم را دارند ، اما باید بپذیریم که مردم هنوز هم بر اساس دروغ های گذشته ای که برخی مسئولین در حوزه های مختلف به آنها گفته بودند ، به این آمار و ارقام اعتمادی نمی کنند و همین مسئله باعث عدم همکاری برخی مردم در حوزه های مختلف به ویژه حوزه سلامت خودشان می شود.
🔹عضو شورای عالی استانها با انتقادی جدی در خصوص تصمیمات ستاد ملی
مبارزه با کرونا بیان کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا، بصورت یک قاعده و اصولی تصمیمات را به استانها اعلام می کند، اما با توجه به اینکه شرایط هر استان با استان دیگر متفاوت است ، باید تدابیری اتخاذ شود که مسئولین استانی و محلی بتوانند ، با توجه به شرایط موجود در هر شهر و استان تصمیم گیری نمایند.
🔹جهانبخش خاطرنشان کرد : هرمزگان به مثابه یک ایران کوچک می ماند و از همه اقوام و طایفه ها در این شهر زندگی می کنند و مراودات بین استانی صورت می گیرد و با توجه به اینکه میهمانان و مسافرانی در این شهر حضور پیدا می کنند نگران هفته های آتی هستیم ، متاسفانه در موارد اولیه مبتلا به کرونا مثبت افرادی خارج از استان بودند ولی امروز افراد بومی و محلی استان درگیر این بیماری هستند که این مسئله حساسیت ها را بالا برده است.
🔹وی در ادامه گفت : در شرایط فعلی کنترل ورود و خروج شهر به صلاح نیست، بلکه باید تمهیدات دیگری اتخاذ شود و اگر منتظر تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم ، استان درگیر فاجعه می شود.
🔹عضو شورای عالی استانها تاکید کرد: چرا باید مردم هرمزگان تاوان بی مسئولیتی ها و بی ملاحظگی را ببینند و چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید؟؟؟ هیچ چیزی مهمتر از سلامت مردم نیست ، پس اجازه دهید مسئولین استانی بر اساس شرایط استان تصمیم بگیرند،بحران کرونا به دلیل بی تدبیری بسیاری از استانها و قطعا هرمزگان به بحران امنیتی تبدیل می شود و اگر راهکار موثر و مناسبی در این حوزه اتخاذ کنیم ، نیاز نیست که مردم بصورت آتش به اختیار و خود سر رفتاری داشته باشند که به تبعات آن بعد از کرونا فاجعه ای دیگر رخ دهد.
🔹جهانبخش در خاتمه تایید کرد :
کادر درمانی در خط مقدم با از خودگذشتگی نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام می دهند و نباید کاری کنیم که بر پزشکان و کادر درمانی فشار مضاعف وارد شود ، درست است که قاعده کلی کشوری وجود دارد ، اما اجازه دهید مسئولین استانی بر اساس شرایط موجود در استان تصمیماتی اتخاذ نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *