هشدار جدی به شهروندان مینابی/عدم مراجعه ۱۹ درصدی در تزریق دز دوم واکسن کرونا در میناب

هشدار برای مینابی هاعدم مراجعه ۱۹ درصدی در تزریق دز دوم واکسن کرونا در میناب
مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب از عدم مراجعه ۱۹ درصدی تزریق واکسن کرونا در دز دوم خبرداد.

دکتر غلام رحیمی گفت : با توجه به استقبال ۹۶ درصدی مردم از دز اول واکسن کرونا،  متاسفانه با ورود به مرحله دوم تزرق واکسن با عدم استقبال و کاهش ۱۵ درصدی نسبت به دز اول و ۱۹ درصدی نسبت به کل جمعیت هدف روبرو هستیم.

جواد پوردکان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان میناب افزود: مردم باید آگاه باشند که تنها تزریق دز اول واکسن ایمنی ساز نیست بلکه دز تکمیلی آن دز دوم هست که ۱۵ تا ۲۰ روز بعد از تزریق ایمنی بوجود می آورد.

وی افزود : هنوز ۴ درصد کل جمعیت هدف دز اول واکسن را هم تزریق نکرده اند و این زنگ خطری جدی است برای کسانیکه تاکنون واکسینه نشده اند.

پور دکان اظهار کرد : سویه جدید امیکرون این بیماری روز به روز در حال افزایش و نزدیک شدن به سمت این منطقه هست که بیشتر جوانان و نوجوانان ر ا هدف قرار می دهد و گفته می شود بسیار خطرناک تر از سویه های قبلی کرونا هست لذا از کسانیکه هنوز موفق به تزریق دز دوم و سوم نشده اند درخواست میشود هرچه زودتز اقدام نمایند.

معاون بهداشتی بیان کرد : تاثیر زدن واکسن در کاهش مرگ و میر در تمامی کشورها تایید شده و  جای تاخیر و یا شک  در تزریق واکسن نیست ، همچنین از کسانیکه به دز سوم نزدیک شده اند و یا نوبت تزریق آن فرا رسیده خواسته میشود تزریق واکسن را به تاخیر نیندازند و هرچه زودتر آن را انجام دهند؛ تا کنون ۷ درصد جمعیت هدف شهرستان میناب دز سوم خود را دریافت کرده اند.

غلام رحیمی مدیر شبکه بهداشت و درمان و دبیر ستاد مبارزه با بیماری کرونای شهرستان با تاکید بر زدن واکسن اظهار کرد : کلیه ادارات ملزم به رعایت دستورالعملهای بهداشتی هستند لذا از حضور کارمندانی که تا کنون واکسن نزده اند در محل کار جلوگیری نموده و برخورد قانونی صورت پذیرد و مردم هم نبست به این امر اهتمام داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *