بازدید میدانی از روستای آغوشک خشکاری

بازدید میدانی از روستای آغوشک خشکاری

بازدید میدانی مهرانی سرپرست فرمانداری شهرستان جاسک به همراه جانشین سپاه جاسک سرهنگ نکوئی زاده از روستای آغوشک خشکاری

در این بازدید که از روستای آغوشک خشکاری بعمل آمد علی پیاب رئیس شورای آغوشک خشکاری به بیان مشکلات روستا پرداخت و عنوان کرد: روستاهای آغوشک با جمعیتی بالغ بر ۱۰۰۰ نفر که این روستاها با بحران بی آبی روبرو هستند و مردم هنوز دغدغه آب شرب دارند و تامین آب شرب روستاها از آب شیرین کن است که پاسخگوی این جمعیت نیست مشکل دوم روستاها مسیر ارتباطی آنهاست که با بارندگی های نچندان شدید مسدود و ارتباط با مسیر اصلی قطع می‌شود.

پیاب در ادامه صحبت ها به وضعیت ورزش روستا پرداخت و گفت:زمین ورزشی آغوشک دل ۳۰ درصد پیشرفت داشته و زمین ورزشی آغوشک خشکاری با اینکه تامین اعتبار شده است هنوز شروع به کار نکرده و مانده است.

پیاب افزود: بارندگی های اخیر خساراتی را به نخلستان ها ما وارد کرده و سدخاکی روستا را نیز آب برده است که تقاضا داریم این موارد پیگیری و جبران خسارات شود.

شورای آغوشک خشکاری ادامه داد: سهمیه آرد روستا کم است که این سهمیه براساس سرشماری سال ۹۵ بوده و با افزایش جمعیت این اندازه آرد پاسخگوی این جمعیت نیست که انتطار داریم با آمار بروز جمعیت روستاها سهمیه ها اختصاص داده شود تا مردم با مشکل کمبود آرد مواجه نشوند.

در ادامه علی مهرانی سرپرست فرمانداری شهرستان جاسک ضمن تشکر از شورا و دهیار روستا در جهت رفع مشکلات و دغدغه های مردم و پیگیری مسمتر جهت برطرف نمودن آنها گفت: فلسفه وجود همه ما برای خدمت و رفع مشکلات این مردم است و هیچ هدف دیگری را دنبال نخواهیم کرد هرچه داریم از همین مردم صبور و خونگرم است مردمی که ولی نعمتان ماهستند و ما با افتخار نوکری این مردم را باید بکنیم.

مهرانی با اشاره به اینکه فردا ۲۶ دی روز فرار شاه از ایران است گفت: در این روز شاه از ایران فرار کرد و پایان دورانی پر از تاریکی ظلم و فساد رقم خورد پایان دورانی که جز رنج و عذاب چیزی برای مردم نداشت اما با روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی هم استقلال و هم آزادی و امنیت را نصیب این مردم کرد.

مهرانی افزود:خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی ایران برای مردم نسبت به دوران شاهنشاهی در همه زمینه ها به برکات نظام جمهوری اسلامی شامل حال مردم بوده و خواهد بود امروز خدا را شاکریم که با وجوت وحدت و همدلی و همراهی و یکرنگی بین برادران اهل سنت و تشیع در کنار هم برای سربلندی و سرافرازی میهن عزیزمان تلاش می کنیم.

سرپرست فرمانداری جاسک گفت: بررسی و پیگیری مشکلات مردم در دستور کار ما خواهد بود و آنچه شورای عزیز روستا بیان داشت را پیگیری خواهیم کرد تا رسیدن به جواب مطلوب، در خصوص مشکل آب روستاها ما خط انتقال آب روستاهای غرب شهرستان را در دستور کار داریم که با جدیت و فوریت بیشتر دنبال می کنیم تا بخشی از روستاهای شهرستان جاسک خصوصا روستاهای غرب از نعمت آب پایدار برخوردار شوند و همچنین در بحث مسیر مواصلاتی،سهمیه آرد،خسارات ناشی از بارندگی،زمین ورزشی و احیای سازه آبخیزداری پیگیری های لازم را خواهیم کرد تا رفع مشکلات یاد شده.

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *