بیژن شبانکاره در پیامی فرارسیدن دهه فجر را تبریک گفت:

 

بیژن شبانکاره عضو هیئت رئیسه مینی گلف کشور و رئیس هیئت گلف استان هرمزگان در پیامی فرا رسیدن دهه فجر را تبریک گفت متن پیام بدین شرح است:

دولت بختیار که حضور امام خمینی (ره) را در ایران مانع از انجام توطئه‌هایش می‌دید، با بستن فرودگاه‌ها تلاش کرد سفر امام به تعویق افتد. در فاصله فرار شاه تا ورود امام (رحمه‌الله‌علیه) دو راهپیمایی بزرگ و میلیونی اربعین و ۲۸ صفر و تحصن علما و روحانیون در مسجد دانشگاه تهران نیز صورت گرفت که هر کدام پایه‌های رژیم شاه را متزلزل‌تر کرد و سر انجام روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ حضرت امام پس از ۱۵ سال تبعید به ایران باز گشتند، ورود امام به میهن را میلیون‌ها نفر از تهران و سایر نقاط کشور استقبال کردند، امام خمینی (ره) بس از ورود به تهران ضمن حضور بر مزار هزاران شهید انقلاب اسلامی، در سخنرانی خود در بهشت زهرا، دولت بختیار را غیر قانونی اعلام نمود و فرمودند که بزودی به بشتوانه رای ملت و حق شرعی خود دولت تعیین می‌کنند.
در روز ۱۹ بهمن، پرسنل نیروی هوائی ارتش به محضر امام رسیدند و با ایشان بیعت نمودند. مردم در روز ۲۲ بهمن به مراکز دولتی نظامی، انتظامی و رادیو و تلفزیون یورش برده و آن‌ها را فتح کردند، با فرار بختیار از ایران و اعلام بی‌طرفی ارتش در روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران پس از سال‌ها مجاهدت ایثار، فداکاری و مقاومت در راه رضای الهی با رهبری بی‌نظیر حضرت امام خمینی و به همت مردم سرافراز ایران به پیروزی نهائی رسید

اصطلاح دهه فجر، با الهام از آیات نخستین سوره مبارکه فجر برای اشاره به روز‌های ۱۲ تا سپیده دم ۲۲ بهمن به کار می‌رود. «فَجْر»، در اصل به معنی شکافتن وسیع است، و از آنجا که نور صبح تاریکی شب را می‌شکافد، از آن تعبیر به «فجر» شده است.

ما نیز اعتقاد داریم بهار فجر انقلاب ترجمانی دیگر از آیه «جاء الحق و زهق البالطل» بود و ما ایمان داریم که این مقدمه‌ای برای بهاری‌ترین روز هستی بود. روزی درخشان که بر صحیفه‏‌ی شب تار و طولانی، مُهر پایان خواهد زد.

اللهم عجل لولیک الفرج

آغاز سراسر نور و برکت دهه فجر انقلاب، مبارک باد.

بیژن شبانکاره عضو هیئت رئیسه مینی گلف کشور

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *