دبیر ستاد امر به معروف استان: نیروهای مسلح از جاهایی هست که انسان نسبت به درستی کارشان یقین دارد

 

حجت الاسلام والمسلمین کریمی دبیر ستاد امر به معروف استان هرمزگان گفت: نیروهای مسلح یکی از جاهایی هست که انسان نسبت به سلامتشان آرامش قلبی دارد و نسبت به درستی کارها و اعمالشان یقین دارد.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی افزود: گستردگی ماموریت ها و کارها باعث می شود که در برخی موضوعات مسائلی پیش بیاید که این طبیعی است و در سازمان های عریض و طویلی مثل نیروهای مسلح،سپاه، ارتش، نیروی انتظامی ممکن است باشد اما در کل و در مجموع عملکرد خوبی دارند.

دبیر ستاد امر به معروف استان هرمزگان بیان کرد: ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر اهداف و برنامه های داریم که بنظر می آید این تعامل و همکاری از اهم موضوعات است ودر جلسات استانی ستاد که تشکیل میدیم همه را دعوت میکنیم فرماندهی نیروی انتظامی هم عضو ستاد است.

وی تصریح کرد:فرماندهان انتظامی استان و سپاه و اطلاعات همه عضو ستاد هستند در چند جلسه ای که تشکیل شد توفیق دیدار شما نداشتیم و لازم شد حضوری خدمت برسیم و چون ایام دهه فجر است مناسبتی است که شما را زیارت کنیم البته یکی دو جلسه به حضور فرمانده سپاه رسیدیم.

این مسئول ابراز کرد: جلسات استانی هم که تشکیل شددر این چند جلسه فرمانده سپاه حضور داشت و همچنین مدیر کل اطلاعات و ما متأسفانه محروم بودیم از زیارت جنابعالی در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر تمایل داریم شما را ملاقات کنیم.

کریمی عنوان کرد:ستادی که اعضای عالی استان را برای جلسه در نظر گرفته قطعا یک اهدافی برای خودش داردشما در این حوزه تمامی کارهاتون یا امر به معروف یا نهی از منکر است و در واقع نهادی که خیلی با معروف و منکر ارتباط دارد نیروی انتظامی است.
وی ادامه داد:دستور تشکیل نیروی انتظامی در همین خصوص بوده که اگر جایی امر به معروف یا نهی از منکر لازم باشد نیرویی که خیلی سریع باید حضور پیدا کند نیروی انتظامی است.

دبیر ستاد خاطرنشان کرد:انتظامات در واقع همان اشاعه معروف است و اگر کسی بخواد نظم و امنیت شهر را بهم بزند و ارزش های نظام را بخواهد زیر پا بگذارد نابهنجاری کند و هنجارشکنی انجام دهدهمه در حوزه نیروی انتظامی تعریف شده است.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی بیان کرد:در استان هرمزگان که خودتان بیشتر در جریان آسیب ها هستید ما کار کارشناسی انجام میدیم و یقیناً در جریان هستید در حوزه آسیب های استان هرمزگان چه چیزهایی آسیب جدی استان است ما باید اولویت بندی کنیم.و باید به مقابله با آن آسیب ها بپردازیم و اگر بخواهیم ذکر کنیم و یادآوری کنیم که الان استان هرمزگان با چه مشکلاتی مواجه هستند به طور کلی در حوزه منکرات که اسمش میزارن آسیب یا ناهنجاری خود شما در جریان هستید.

این مسئول افزود: امروزه اوضاع ساحل یک وضعیت نابسامانی است
از همه جهات هم بهداشتی،هم از نظر امکاناتی که باید باشد هم از نظر نحوه حضور مردم و نحوه استفاده بهینه از ساحل ما ضعف های فراوانی داریم و همه بخش ها هم ارتباطی با نیروی انتظامی ندارد.

کریمی تصریح کرد:ما با خیلی از دستگاهها ملاقات کردیم دیدیم دستگاه های که مرتبط با این حوزه بودند از شهرداری بگیر تا گردشگری همه دستگاه های مرتبط، آب منطقه ای، برق منطقه ای، استانداری،معاون سیاسی امنیتی استانداری،اداره کل اجتماعی استانداری، آنهایی که ارتباط دارند با سواحل و بحث ساماندهی سواحل دیدارهای خصوصی داشتیم.
وی ادامه داد: در جلسات عمومی ستاد این مسائل را مطرح کردیم یکی از چیزهایی که در حوزه ساحل آسیب می زند و دشمن هم کار میکند روی این مسأله بحث پوشش افرادی است که در ساحل حضور پیدا میکنند یا ناهنجاری های که بوجود می آید یا ارتباط های نامشروعی که بوجود میاد هم در سواحل بندرعباس و هم هرمز و قشم و این نیاز به یک برنامه ریزی قوی و کوتاه مدت و بلند مدت دارد.و هم یک مجری قوی و قدر میخواد که آن برنامه ها را اجرا کند.
شاید در حوزه برنامه ما برنامه های خوبی هم داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین کریمی گفت:قوانین خوب و محکمی هم برای ساماندهی سواحل داریم همچنین برای جلوگیری از ناهنجاری ولی در عمل میبینیم که ضعف های زیادی وجود داردهمانطور که جلسه ای در جزیره هرمز تشکیل دادیم چیزی که همیشه در هرمز مورد نقد بوده آن بخش انتظامی جزیره هرمز بوده است.

کریم تصریح کرد:به لحاظ کیفیت حضور و کمیت حضور همیشه مورد انتقاد است در چند جلسه ای که در هرمز حضور داشتم این مورد بسیار مورد انتقاد بود و خوب منطقه هرمز منطقه پیشگام در همه حوزه ها بوده است به ویژه در زمینه ارزش ها اما متاسفانه هم اکنون محلی برای آسیب زدن به فرهنگ دین و اسلام شده است ومدیران استانی باید وضعیت هرمز را سامان دهند و یکی از جاهایی که قطعا ارتباط داره با این مسائل انتظامی استان است.و همیشه هم مورد نقد واقع میشه با اینکه جزیره هرمز اهمیت ویژه ای دارد اما نیروی انتظامی در آنجا جایی را در حد کلانتری تاسیس کرده که لازم است توسعه پیدا کند.
این مسئول ابراز کرد:انتقاداتی که مردم به ما دارند این است که مردم به ساحل می‌روند و با گروهی مواجه میشوند که سازمان دهی شده و سازمان یافته است و دختر و پسر آنجا حرکات نابهنجار انجام میدهند خوب این به مرور بیشتر می‌شود اگر جلوی این افراد گرفته نشود گروههای دیگری نیز به آن جزیره می آیند و به مرور تعدادشان زیاد می شود و دیگر قابل کنترل نخواهند بود و لازم است کار جدی در این حیطه انجام شود اگر لازم است دستگاهها اجرایی و فرهنگی بیایند آنها را پای کار بیاوریم اگر لازم است جاهایی کار انتظامی انجام شود دستگاه ها بیایند پای کار و متاسفانه آن چیزی که ما می‌بینیم و مدنظر است اتفاق نمی‌افتد.

کریمی خاطرنشان کرد:یکی از آسیب های که واقعاً نگران کننده است و جنبه قانونی هم به خود می‌گیرد همین رستوران ها و سفره خانه ها و جاهایی است که به صورت بوم گردی میزنند و خوراکی های حرام به صورت خیلی عادی سرو میشود.
و جاهایی که باید حضور پیدا کنند حضور ندارند.
وی ادامه داد: در بحث توزیع مشروبات الکلی ما حتی میدانیم کجا توزیع میشود حتی مامورین نیروی انتظامی هم میدانند اما متاسفانه میبینیم برخوردی نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *