معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان در مراسم اهدای احکام شورای امر به معروف شرکت شهرک های صنعتی: حجاب و عفاف تنها مختص بانوان نیست/ستاد امر به معروف می تواند در همه حوزه ها ورود کند

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالخالق حسینی در مراسم اهدا احکام شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرک های صنعتی استان هرمزگان تاکید کرد: حجاب و عفاف تنها مختص بانوان نیست و آقایان را نیز شامل می شود و همچنین فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر صرفا در زمینه حجاب و عفاف نیست بلکه در همه زمینه ها میتواند ورود کند.

حجت السلام والمسملین سید عبدالخالق حسینی معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان، ضمن تبریک میلاد با سعادت امام محمد باقر علیه السلام گفت: ایام الله دهه ی فجر را گرامی میداریم و امیدواریم که خداوند متعال به همه ی ما توفیقات لازمه در زمینه ی عبادت و بندگی و فریضه ی الهی را عطا کند و نسبت به این فریضه به وظیفه‌ی خود عمل کنیم.

معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر افزود:((در قرآن خداوند متعال می‌فرماید : ظلمونهم فی النار
بعضوهم اولیا هم و البعض
یأمرون بالمعروف و ینهون المنکر
بعضی از انسان های مؤمن زنان و مردان نسبت به هم بعضی وظایفی دارند بعضی ولی بعضی دیگر هستند
بعضی ها امر به معروف می‌کنند
و بعضی ها از منکرات نهی می‌کنند و این وظیفه ی همه است.))

♦️ *حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی خاطرنشان کرد*:فرض کنیم در کشور ما بعضاً نگاهشان فقط به امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب است با بعضی از دوستان بحث میکنیم می‌گویند دلیل کارهای شما چیست؟در حالی که خداوند همه را مسئول امر به معروف و نهی از منکرمی‌داند.

حسینی ابراز کرد:خداوند می‌فرماید روز قیامت اگر کسی نسبت به این دو فریضه الهی وظیفه اش را انجام نداده باشد مؤاخذه خواهد شد.

این مسئول ادامه داد:وقتی بحث حجاب و پوشش می شود همه نگاهشان به سمت بانوان معطوف می شود،حال آنکه حجاب و پوشش برای آقایان نیز مدنظر است و
اگر ما مقوله حجاب را بصورت گسترده بررسی کنیم این مبحث در اسلام هم برای مردان و هم برای زنان در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد:به طور کلی رویکرد ستاد فقط به این موارد محدود نمی شود و رویکرد ستاد فراتر از این مسائل است ،همچنین در بحث فساد مسؤلین،عدم کفایت مسئولین، غارت بیت المال نیز ستاد امر به معروف میتواند ورود کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی تشریح کرد:کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر حاکمیتی و نظارتی است ،از جمله:نظارت بر اعمال و رفتار و گفتار انسان ها و امورات همه ی سازمان های دولتی و ادارات دولتی و شرکت ها حتی در بین بانک ها حتی در بین نیروهای نظامی و انتظامی هم باید ورود کنیم.

معاون مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان هرمزگان گفت:در جایی که نیاز به تذکر باشد تذکر میدهیم و اگر به تذکر توجه نشود ورود ویژه میکنیم.

حسینی عنوان کرد: موردی که وجود دارد این است که بیشتر ادارات،ارگان ها،سازمان ها ،نهادها همکاری نمیشود،
مثلا در مبحث سواحل که دوستان ورود کردند و بیشتر با سازمان ها و ارگان هایی مرتبط بود که جلساتی با حضور آنها برگزار شده بود،بعد از برگزاری جلسات و رسانه ای شدن این موارد نهادها ، سازمان ها ، ارگان های ذیربط به فکر راهکار افتادند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی در پایان گفت:لازم به ذکر است اگر در هر اداره بخشی که زیر نظر ستاد اصلی نهاد امر به معروف و نهی از منکر فعالیت میکند قوی باشد می تواند در بانک ها جلوی اختلاس گرفته شود و بانک ها ملزم به رعایت موارد ذکر شده در قانون امر به معروف که در مبحث بانک هاست هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *