لزوم توجه به بافت های فرسوده شهر جاسک

لزوم توجه به بافت های فرسوده شهر جاسک

درخواست یوسف مرادیان نائب رئیس شورای شهر جاسک از مهدی دوستی استاندار هرمزگان، همه ی محلات شهر در پایلوت احیای بافت فرسوده واقع شوند.

نایب رئیس شورا ی شهر جاسک از استاندار هرمزگان درخواست کرد که همه ی محلات شهرجاسک در پایلوت احیای بافت فرسوده واقع شوند.

وی گفت : باتوجه به اینکه ۷۰ درصد محلات شهر جاسک در بافت فرسوده قرار دارد باید به این محلات توجه ویژه شود و نیاز تخصیص اعتبارمالی جهت برون رفت محلات شهرجاسک از شرایط فعلی کاملا احساس می شود.

مرادیان افزود: متاسفانه شهر جاسک هیچ سهمی را توسعه سواحل مکران وشرکت های نفتی ندارد و فقط نام توسعه سواحل مکران دراین چندسال یدک می کشد لذا باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت توسعه سواحل مکران برای آبادانی این منطقه خواستار تخصیص بودجه مالی از دبیرخانه توسعه سواحل مکران هستیم.

مرادیان اضافه کرد : باتوجه به موقعیت شهر جاسک این شهر پتانسیل گردشگری خاصی دارد میشود آن را به قطب گردشگری تبدیل کرد.

در سده‌های اخیر با شکل‌گیری و استقرار رونق و تجارت در جاسک محلات قدیمی بدون تابعیت از استانداردهای شهرسازی و کارشناسی‌ شکل گرفته و در خود دچار توسعه نامتوازنی شده است که منتج به تشکیل بخش‌هایی با کوچه‌های تنگ و باریک و ساختمان‌های ناایمن شده به نحوی که امروز کوچه‌های متعددی در برخی از این محلات ماشین ‌رو نیستند که این امر به ویژه در زمان‌های بحران تهدیدی بالقوه به شمار می‌رود.

لذا با توجه به نگاه توسعه ای به این شهر مهم شرق استان ضرورت توسعه متوازن بخصوص در حوزه شهری و باز آفرینی بافت های فرسوده کاملا احساس می شود.

جاسک/خبرنگار/ کمیل حیدری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *