مسابقات شتر سواری گروک جاسک برگزار شد

درخشش مجدد شتر سواران روستای آبشورک بندرعباس در جاسک

مسابقات شتر سواری گروک جاسک برگزار شد

به مناسبت سال جدید به همت شورای روستای گروک بخش مرکزی جاسک یک‌دوره مسابقه شتر دوانی در پیست شتر سواری این روستا برگزار گردید.

در مراسم اهداء جوایز این مسابقات مهندس مهرانی فرماندار جاسک ، مسئول امور دام جهاد کشاورزی استان، رئیس شورای بخش مرکزی، مسئول ورزش وجوانان ،مسئول دفتر نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی وجمعی از بزرگان روستا حضور داشتند.

سرپرست فرمانداری جاسک در این مراسم ضمن تبریک سال جدید گفت : از سوی رهبر معظم انقلاب امسال بنام سال تولید دانش بنیان و اشتغالزایی مزین شده است همه ما در جهت تحقق شعار سال جدید و اجرای دستور مقام معظم رهبری گام برداریم.

وی از مسئولین و متولیان برگزاری مسابقه شتر سواری تشکر کرد وافزود: توجه به ورزش اصیل بومی و محلی شتر سواری باید در دستور کار متولیان ورزش شهرستان باشد.

در ادامه این مراسم علی پیاب مسئول برگزاری مسابقات و بازی های محلی منطقه با اشاره به استقبال گسترده از مسابقه شتر سواری روستای گروک جاسک گفت: مسابقات شتر دوانی استان با استقبال مردم و حضور شترسواران مناطق مختلف استان در روستای گروک برگزار شد .

پیاب افزود : در این دوره از مسابقات و در رده بزرگسالان آقای فرزاد احمدی پور از روستای آبشورک بندرعباس مقام اول، اقای عامر حیدری از روستای گروگ سیریک مقام دوم و اقای حسین محمدی پور از روستای ابشورک بندرعباس مقام سوم را کسب کردند .

وی بیان کرد: در رده سنی جوانان نیز شتر عبدی رستمی از نوشهر سیریک مقام اول آقای عالی نخلی نژاد از روستای گاوبندی شهرستان جاسک مقام دوم و اقای عبدلله تاتا از جزیر قشم مقام سوم را کسب نمودند.

گفتنی است : این مسابقه در دو رده با حضور ۴۶نفر شتر در روستای گروک جاسک برگزار گردید و به مقام های اول تا سوم جوایز نفیسی از طرف خانواده بهروجه که اسپانسری این دوره برعهده داشتند اهداء شد.

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *