توسعه پایدار و موانع پیش رو

 

قسمت دوم

موانع و چالش ها :

۱ – رویکرد اتوپیایی (utopian ) یا ” نگاه آسمانی ”

انبیا الهی ، برگزیدگان زمینی بودند که ماموریت داشتند انسان های زمینی و فرشی را آسمانی و عرشی سازند ( نه آسمانی ها را زمینی) …

گرچه از آسمان فرمان می گرفتند، لکن خود را زمینی
می پنداشتند، و زمینی رفتار می کردند..

اما امروزه خیلی از دولتمردان ما ، پا را فراتر گذاشته، خود را آسمانی دانسته ، در عرش سیر کرده ، آسمانی اندیشیده ودر نتیجه از انسان های زمینی و واقعیت های پیرامون ، باز مانده و یاغافل شده.

به عبارت دیگر :
” اتوپیایی ” و آرمانگرایانه ، فکر می کنند ودر نتیجه از ” واقع گرایی ” روی گردانند و مشکلات انسان های زمینی را با نگاه و رویکرد آسمانی، می خواهند حل کنند..

غافل از اینکه : انسان زمینی ، نیاز به مدیر زمینی دارد..
دولت ها و مدیرانی می توانند خوب مدیریت کنند که زمینی بیندیشند و زمینی عمل کنند !!

زمانی می توان ،انسان ها را آسمانی کرد و به اوج پیشرفت رساند که قواعد زمین را خوب رعایت نمود..

قطع و یقین ،تا مادامیکه خود را آسمانی پنداشته و نیز آسمانی اندیشیده ، مدیران خوب و موفقی برای انسان های زمینی نخواهیم بود . و نه تنها آنها را آسمانی نخواهیم کرد که از پیشرفت های زمینی و عادی شان نیز باز خواهیم داشت..

بنابراین :
باید از عرش ، نزول اجلال کرد وفرود آمد ، زمینی فکر نمود ، واقعیت ها را دید .. لعل و شاید که توانست مسیر و اسباب ترقی و پیشرفت را فراهم نمود !!
ادامه دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد ذاکری

One thought on “توسعه پایدار و موانع پیش رو

  1. جناب حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد ذاکری از برجسته ترین چهره های سیاسی استاندو دلسوز ترین چهره انقلابی و سیاسی نسبت به مردم این استان بودند. که متاسفانه دست های پنهان و پشت پرده از درون استان گرفته است تا مرکز اجازه ندادند ایشان به مردم شریف هرمزگان خدمت کنند. به جرات می توان گفت تمام فعالین سیاسی استان هرمزگان در این چهارده از انقلاب که نماینده شدند ،وکیل شدند ،کفیل شدند و غیره …. انصافا از لحاظ قدرت بیان و تکلم و غیره…. در قد و قامت دکتر شیخ محمد ذاکری نبودند و نخواهند بود. و همین امر هم موجب این شده است تاکنون که با دسیسه ها مختلف از ورود ایشان به صحنه های مختلف سیاسی جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *