دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان:برنامه‌های دهه احیاء جهت گسترش فرهنگ امر به معروف در سطح جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر کریمی دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر هرمزگان در نشست با خبرنگاران در بندرعباس با تسلیت فراررسیدن ماه محرم، اظهار کرد: با توجه به اینکه هدف اصلی از قیام امام حسین (ع) امربه معروف و نهی از منکر بود دهه محرم به نام دهه امربه معروف و نهی از منکر نام گذاری شده است. یکی از مسائلی که در محرم کمتربه آن پرداخته میشود هدف از قیام سیدالشهداء است؛ که این دهه فرصت خوبی است که به این مسئله بپردازیم.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی بیان داشت: برنامه‌های این دهه شامل دیدار با علماء و مسئولان جهت تشریح رویکرد‌های جدید ستاد، حضور دبیران ستاد‌های شهرستانی استان هرمزگان به عنوان سخنران و خطیب نماز جمعه، برپایی غرفه و نمایشگاه‌های محیطی برای ترویج فریضتین در سراسر استان هرمزگان است. فضا سازی محیطی در مساجد و حسینیه‌ها با نصب بنر در خصوص ترویج فریضتین، حضور دبیران ستاد‌های شهرستانی استان هرمزگان در برنامه‌های صدا و سیما پیرامون تشریح برنامه‌های دهه احیاء، برگزاری مسابقه عکاسی و خاطره نویسی می‌باشد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر برند سازی هشتگ مردم مطالبه گر و همه مسئولیم در فضای مجازی پیرامون هدف قیام ابا عبدالله حسین (ع) است.

کریمی ادامه داد:برنامه‌های دهه احیاء جهت، گسترش فرهنگ امر به معروف نهی از منکر در سطح جامعه برنامه ریزی شده است. دهه امربه معروف و نهی از منکر با شعار (ملت حسینی، مطالبه گری آگاهانه و تبیین مجاهدانه) نام گذاری شده است.

این مسئول در ادامه به برنامه‌های دهه اول محرم اشاره کرد و گفت: برنامه از مرکز استان تا شهرستان‌ها و ادارات با رویکرد فرهنگی برگزار می‌شود وهمه اقدامات ستاد استان در طول این دهه در راستای تبیین جایگاه این دو فریضه الهی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *