۲۴ درصد رشد صادرات غیر نفتی اداره بندر و دریانوردی جاسک

۲۴ درصد رشد صادرات غیر نفتی اداره بندر و دریانوردی جاسک

نشست خبری رئیس اداره بندر و دریانوردی جاسک

رئیس اداره بندر و دریانوردی جاسک طی نشست صمیمانه ای که با حضور تعدادی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل اداره بندر شهرستان جاسک انجام شد.

در این نشست خبری ابتدا محمد زارعی رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان جاسک هفدهم مرداد که یادآور ایثارگری و رشادت خبرنگاران شهیدی چون محمود صارمی؛ مرتضی آوینی و همه شهدای عرصه خبر و رسانه را گرامی داشت و روز خبرنگار را به همه خبرنگاران ایران عزیز علی الخصوص خبرنگاران شهرستان جاسک تبریک و تهنیت عرض نمود و گفت : برای این عزیزان موفقیت و سربلندی در انجام وظایف خطیرشان را آرزومندم.

محمد زارعی رئیس اداره بندر در ادامه سخنانش به عملکرد ۴ ماهه این اداره را تشریح کرد و افزود : اداره بندر و دریانوردی شهرستان به افزایش ۲۴ درصدی صادرات غیر نفتی در ۴ ماهه نخست سال ۱۴۰۱ به نسبت مشابه ۴ ماهه سال ۱۴۰۰ و همچنین افزایش تردد موتور لنج های سنتی با ۴۴ درصد افزایش سفر نسبت به مشابه ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ بوده است.

زارعی در ادامه اضافه کرد : مجموع تخلیه و بارگیری کالا در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۱ در بندر جاسک بیش از ۷۵ هزار تن کالا بوده که رشد ۲۱ درصدی را نسبت به ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ و در جابجایی کانتینر ها در ۴ ماهه نخست ۱۴۰۱ تعداد ۸۵۳۲TEU کانتینر در بندر بارگیری و تخلیه شده که رشد ۲۰ درصدی به نسبت مشابه ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ را داشته است.

زارعی خاطر نشان کرد : ۱۳مورد تجسس و نجات دریایی در آبهای دریای عمان توسط شناور ناجی مستقر در اداره بندرو دریانوردی جاسک انجام شده که تمام ۱۳ مورد موفقیت آمیز بوده است.

محمد زارعی یادآور شد : بندر جاسک موقعیت ویژه و ممتازی از لحاظ مراودات تجاری با کشور عمان دارد و مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و بنادر شرق استان در سالهای اخیر نگاه ویژه ای به این بندر دارند پروژه احداث و بهره برداری ساختمان مرجع دریایی، پروژه سیستم اتفای حریق بندر، پروژه احداث و نصب دو پست اسکله شناور، پروژه تعمیرات اساسی ساختمان اداری بندر جاسک از جمله پروژه های مهمی که در این بندر انجام و یا در دست اقدام می باشد.

لازم بذکر است : در پایان این نشست مواردی توسط خبرنگاران حاضر مطرح شد که قول مساعد رئیس اداره را بدنبال داشت موضوعاتی در خصوص تعاملات بیشتر روابط عمومی اداره بندر با اصحاب رسانه در شهرستان که نظر مساعد رئیس اداره بندر و دریانوردی را در پی داشت.

گفتنی است :در پایان نشست از خبرنگاران شهرستان توسط رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان جاسک بمناسبت روز خبرنگار تجلیل بعمل آمد.

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *