تلگرافخانه شهرستان جاسک یک ظرفیت فوق العاده است

تلگرافخانه شهرستان جاسک یک ظرفیت فوق العاده است

نمایشگاه صنایع دستی و دستاوردهای دستگاه های اجرایی در بندرجاسک گشایش یافت

به مناسبت هفته دولت نمایشگاه صنایع دستی و دستاوردهای دستگاه های اجرایی در بندرجاسک با حضور فرماندار ،دکتر مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور،مدیر کل میراث فرهنگی استان هرمزگان و مدیرکل امور بانوان استان گشایش یافت.

دکتر مریم جلالی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشورگفت : برنامه های ما براساس ظرفیت‌های طراحی می شود م برنامه های بر اساس شناخت ظرفیت های در متن دارد طراحی خواهیم کرد و مسلماطرفیت هایی که در شهرستان جاسک کل استان هرمزگان دارد خواهیم داشت.

جلالی افزود :ظرفیت های بی نظیری که این شهرستان دارد هم در حوزه میراث فرهنگی و هم در حوزه گردشگری و اختصاصا صنایع دستی در حوزه عملیات ما هست ماباید این برنامه ریزی را بر اساس ظرفیت های شهرستان داشته باشیم .

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور بیان کرد : ظرفیت های صنایع دستی ریشه در هویت هر قوم دارد و تعداد خیلی زیاد این صنعت و اتصالش به خانواده بخاطر اینکه ۹۸ درصد صنعتگران خانم هستند ما را وادار می کند برنامه ریزی ویژه ای متناسب با خود محصولات متناسب با تولید کنندگان و متناسب با هویت اقلیمی که در آن برنامه ریزی میشود انجام دهیم چرا که صنایع دستی یک زنجیره تامین ارزش دارد که از لحظه خلق محصول تا فروش آن چرخه کامل خود را داشته باشد.

معاون صنایع دستی و هنر های زیبا وزرات میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد : برنامه های ما برای اینکه بتوانیم از لحظه خلق محصول که ریشه در هویت ما دارد تا لحظه مصرف که خوشبختانه صنایع دستی استان هرمزگان بسیار کاربردی است یعنی مصرف می‌کنیم و صرف تزئینی نیست در ویترین خانه ها گداشته بشود.

دکتر مریم جلالی یادآور شد : تلگرافخانه شهرستان جاسک یک ظرفیت فوق العاده است که سه وجه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی باید پای کار باشند و با حمایت دستگاه های دیگر مانند ارتش و بنگاه های سرمایه گذاری یک طرفیت ویژه است که یک نگاه چندجانبه را می‌طلبد ولی بنظر من این ظرفیت اینقدر هست که بتوان خیلی از دستگاه ها را پای کار آورد و من تمام تلاشم این است که به نمایندگی دولت سیزدهم این کار را انجام بدهم و بتوانم اغلب دستگاه ها را توجهشان را جلب کنم برای یک ظرفیت فوق العاده بنام تلگرافخانه.

گفتنی است : در ۲۰ غرفه این نمایشگاه آخرین دست ساخته های صنعتگران شهرستان جاسک به نمایش گذاشته شده است و نمایشگاه تا هشتم شهریور در مکان دانشگاه پیام نور شهرستان جاسک برای بازدید علاقمندان بر پاست.

جاسک /خبرنگار /کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *