کودک ۶ ساله اهل بخش نوگین و گیشدان شهر لیردف بندر جاسک بر اثر عقرب گزیدگی درگذشت

 

بعد از مرگ کودک بشاگردی این دومین حادثه بسیار تلخ بخاطر خرابی جاده های روستایی است.
طبق اخبار رسیده این کودک بعد از عقرب گزیدگی به واسطه خرابی جاده و عدم حضور امبولانس فاصله هفتاد کیلومتری نوگین و گیشدان تا شهر لیردف را به اجبار با موتور سیکلت حمل و وقتی تحویل آمبولانس می شود که دیگر طفل رمقی نداشته و بیهوش بوده است.
کودک ۶ساله پسر سپس به بیمارستان جاسک و به سبب وخامت حال به بیمارستان بندرعباس منتقل می شود اما با وجود تلاش پزشکان این کودک عصر امروز جان سپرد.
منطقه ی نوگین و گیشدان شامل ۱۴روستا با جمعتی بالغ بر ۳۵۰خانوار در فاصله ی ۸۰ کیلومتری شمال بخش لیردف و ۲۰۰کیلومتری شهرستان جاسک قرار دارد.
به گزارش خبرنگارماازبندرجاسک ، به گفته تاجویی از دهیاران منطقه این ۱۴روستا مدرسه ی راهنمایی اعم از پسرانه و دخترانه ندارد و دانش آموزان دختر به همین دلیل تا کلاس ششم به بالا نمیتوانند ادامه تحصیل بدهند اینجا ما حتی یک دختر دیپلمه نداربم و دانش آموزان پسر نیز عمدتا ترک تحصیل می‌کنند و حاضر به ادامه تحصیل در شهر نیستند.البته برخی از آنها سختی و صعب العبوری جاده های خطرناک و دوری راه به جان خریده و برای ادامه ی تحصیل دوره ی متوسطه به بخش لیردف میروند .
مردم می گویند: متاسفانه اینجا سرویس مدرسه ندارد و این رفت و آمد ها با موتور سیکلت برای دانش آموزان در این جاده ی خطرناک صعب العبور خیلی خطر دارد و هر لحظه ممکن است برای این دانش آموزان عزیز اتفاقی رخ دهد .
مردم روستا می گویند: خانه بهداشت روستای خیرآباد بخش نوگین و گیشدان که قریب ۱۵سال از ساخت ساختمانش سپری گذشته اما به دلیل نبود نیروی بومی فاقد بهورز است.

 

و در آخر از مسئولان علوم پزشکی استان استدعا دارم در تامین بهورز روستای خیراباد همکاری و مساعدت نمایند از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تقاضا دارم برای ترمیم راه های این منطقه اقدام نمایند تا شاهد مرگ بیماران اورژانسی نباشیم طی هفت ساله گذشته بیش از ۸ کودک و مادرباردار را از دست داده ایم و این حق مردم محروم نوگین گیشدان نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *