برگزاری پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب در جاسک

برگزاری پیاده روی به مناسبت روز جهانی قلب در جاسک

توسعه اقتصادی و صنعتی و گسترش ارتباطات موجب ماشینی شدن زندگی و به دنبال آن تغییراتی در شیوه زندگی و افزایش بروز بیماری های قلبی و عروقی شده است ، این تغییرات شامل دخانیات ، کم تحرکی و رژیم غذایی ناسالم می باشد بیماری قلبی عروقی اولین علت مرگ در سیاره مااست و علت های زیادی دارد از جمله مصرف دخانیات ، دیابت ،فشارخون بالا ، چاقی و آلودگی هوا هستد و بیماری قلبی عروقی بزرگترین قاتل دنیاست .

به همت اداره بهداشت و درمان شهرستان جاسک پیگیری ها و همکاری معاون شبکه بهداشت مجتبی غیبی حاجیور و باحضور کارشناس بیماری های غیر واگیر ، مرادی رئیس اداره ورزش و جوانان ، برخی از کارمندان ادارات آموزش و پرورش ، بهزیستی ، اورژانس ۱۲۳ و شبکه بهداشت پیاده روری به مناسبت روز جهانی قلب و با شعار سلامت قلب ، سلامت جامعه برگزار گردید.

در پایان این پیاده روی مجتبی غیبی حاجیورمعاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان جاسک گفت : ۳۱% تمام مرگ ها ناشی از بیماری قلبی عروقی است ، اولین علت مرگ در کشور با ۳/۳۹ درصد کل مرگ ها ناشی از بیماری های قلبی عروقی است .

حاجیور افزود : کنترل فشار خون ، مصرف نکردن دخانیات ، حفظ کلسترول و قند خون در حد مطلوب ، کم کردن وزن ، فعالیت بدنی یا ورزش منظم ، معاینات پزشکی منظم و مصرف نکردن مشروبات الکلی از روش هایی هستند که باعث کاهش خطر و بروز سکته ای قلبی و مغزی می شوند .

مجتبی غیبی حاجیور در پایان سخنانش ضمن تشکر از حضور شرکت کنندگان در پیاده روی اضافه کرد : قلب سالم در بدن سالم است و با ورزش کردن حداقل روزی ۳۰دقیقه می توانیم هر بیماری را از بدن دور کنیم .

گفتنی است : این پیاده روی از جلو فرمانداری تا پارک سنگ سیاه برگزار گردید .

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *