ستاندار هرمزگان: با اشاره به اینکه منطقه آزاد قشم در دولت سیزدهم به حیاط خلوت مردم تبدیل شده است گفت: مشکل آب شرب قشم باید در دولت

با حضور استاندار هرمزگان، معاونین استاندار،مدیرعامل منطقه آزاد اسلامی،امام جمعه و خطیب اهل سنت، احمد مرادی و محمد آشوری نمایندگان مردم بخش مرکزی هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، شانزدهمین جلسه فوق العاده شورای اداری استان هرمزگان به محوریت شهرستان قشم برگزار شد.
مهندس مهدی دوستی در این نشست که بیش از ۸ ساعت به طول انجامید، اظهارداشت: مدیران باید توجه داشته باشند که دهه فجر مبنای افتتاح پروژه‌ها نیست از این رو انتظار داریم اگر پروژه‌ای ۱۱ بهمن هم آماده خدمت رسانی به مردم شد افتتاح آن به ۱۲ بهمن موکول نشود چرا که به هیچ عنوان به دنبال تجمیع اعداد پروژه‌ها نیستیم.
وی با اشاره به ضرورت توسعه زیرساخت‌ها و تقویت بخش سلامت جزایر خلیج‌فارس، تاکید‌کرد: با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و دانشگاه علوم پزشکی ۱۰۰۰ متر مربع فضای آموزشی پزشکی ویژه پذیرش دانشجو به بیمارستان قشم اضافه خواهد شد چرا که این مهم می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش سطح خدمات سلامت داشته باشد.
استاندار هرمزگان با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه‌های آموزشی اداره کل نوسازی مدارس استان، درخصوص خوابگاه دانش‌آموزی جزیره لارک افزود: هیچ امکانات خوابگاهی دانش آموزی در استان نباید به مهمانسرا تبدیل شود و برای حل مشکل خوابگاه دانش‌آموزان لارک در قشم اگر لازم شد دو واحد از مهمانسراهای استانداری هرمزگان در جزیره را می‌توان در اختیار دانش‌آموزان قرار داد.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با اشاره به تقویت زیرساخت‌های فرهنگی مدارس، گفت: متأسفانه امروزه بسیاری از مدارس استان از نمازخانه برخوردار نیستند و لازم است برای حل این مشکل خیرین مسجد ساز به سمت ساخت نمازخانه‌ها در مدارس سوق داده شوند.
مهندس دوستی با اشاره به معضل قدیمی آب شرب جزیره قشم، بیان‌کرد:این مشکل باید در دولت سیزدهم حل شود چرا که بی آبی در بزرگترین جزیره خلیج‌فارس با ۱۷۰ هزار نفر جمعیت به هیچ‌ عنوان قابل قبول نیست و به مردم شریف قول می‌دهیم که برای حل مشکل آب شهرستان قشم کم نمی‌گذاریم.
رئیس شورای اداری استان هرمزگان همچنین اصلاح، بازسازی و مقاوم سازی شبکه‌های فرسوده برق روستایی، توسعه شبکه‌های توزیع برق ۵ شهرک مسکونی و انجام تعمیرات دیزل ژنراتور جزیره لارک را مصوب و عنوان‌کرد: به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که مردم علیرغم پرداخت هزینه‌های انشعاب برق اشتراک دریافت نکرده‌ باشند و باقید فوریت در کمترین زمان نسبت به تحویل کنتوربرق کسانی که تا سال ۱۴۰۰ هزینه انشعاب برق پرداخت کرده اند، اقدام می شود.
مهندس دوستی در ادامه صدور اسناد مالکیت بافت‌های مسکونی مردمی را مهم دانست و بسیج شدن دهیاری‌ها برای همکاری با دستگاه‌های مربوطه جهت تسریع در صدور اسناد مالکیت را اولویت داد و دستور الحاق برخی از محدود‌ه‌های روستایی به طرح‌های هادی روستایی را صادر کرد.
مهدی زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *