آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان جاسک

نهادینه‌سازی عدالت در جامعه نیازمند جلب مشارکت‌های عمومی و ارتباط مؤثر با نخبگان و معتمدین محلی است

با ارتقا دادگاه بخش به دادگستری جاسک حجت الاسلام و المسلمین امامی دادستان شهرستان جاسک شد

آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان جاسک با حضور مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان و جمعی از مسئولان قضایی و اجرایی برگزار شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با موافقت رئیس قوه قضاییه، حوزه قضایی جاسک از دادگاه عمومی بخش به دادگستری شهرستان ارتقا یافته است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان برگزاری این مراسم افزود :تشکیل دادسرا در این حوزه قضایی و انتصاب دادستان جاسک در پی درخواست های مطرح شده و موافقت ریاست قوه قضاییه، حوزه قضایی جاسک به دادگستری شهرستان ارتقا یافته است.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: دادستان یا مدعی العموم یک مقام شاخص در هر شهرستان است و دادستان به نمایندگی از مردم وظیفه احقاق حقوق عمومی، تعقیب مجرمین، مقابله با جرایم و اجرای مجازات را بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف دادستان احقاق حقوق عامه است، یادآور شد: همانطور که امام جمعه محترم جاسک اشاره نمودند در دوران نوین تحول دستگاه قضایی به سر می بریم و یکی از مهمترین محورهای تحول در قوه قضاییه توجه به حقوق عامه است که بر این اساس از دادستان جدید جاسک خواسته ایم در این رابطه تدابیر ویژه‌ای را اتخاذ نماید.

قهرمانی صیانت از اراضی ملی، اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی، برخورد قاطع با مخلین نظم و امنیت و همکاری جدی با ادارات و دستگاه‌های مختلف با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص تعامل با دولت را از مهمترین مأموریت های دادستان جدید جاسک عنوان نمود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر ضرورت حضور مسئولان قضایی جاسک به ویژه دادستان جدید این شهرستان در بین مردم و رسیدگی به مسائل و مشکلات آن‌ها، اظهارکرد: رسیدگی به تظلمات و شکایات، اصلاح ذات البین و حل و فصل دعاوی نقشی اساسی و بسیار مهم در ایجاد انتظام در جامعه و تحقق عدالت بر عهده دارد.

قهرمانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد : نهادینه‌سازی عدالت در جامعه نیازمند جلب مشارکت‌های عمومی و ارتباط مؤثر با نخبگان و معتمدین محلی است و به همین منظور استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و جماعات، علما و ریش سفیدان برای ایجاد صلح و سازش، ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است که مسئولان جدید حوزه قضایی جاسک باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان اینکه بحمداللّه دشمن در دسیسه اخیر خود شکست مفتضحانه ای خورده است تأکید کرد: خوشبختانه در سایه اتحاد شیعه و سنی و بصیرت بزرگان، علما و معتمدین در استان هرمزگان و شهرستان جاسک وحدتی مثال زدنی در اقصی نقاط استان ساری و جاری است.

وی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس دادگستری و دادستان جدید شهرستان جاسک در عمل به وظایف قانونی شان، از مسئولین اجرایی، امنیتی و انتظامی، علماء و مردم این شهرستان نیز درخواست کرد تا همچون گذشته دادگستری و دادسرای جاسک را در روند خدمت رسانی، یاری کنند.

در انتهای این مراسم، با قرائت حکم انتصاب، علی مدرس به عنوان رئیس جدید دادگستری جاسک و حجت الاسلام والمسلمین علی امامی به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب این شهرستان معرفی و منصوب شدند.

جاسک /خبرنگار /کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *