فرماندار حاجی آباد

منابع و مدیریت منابع بانکی باید در اقتصاد و زندگی روستاییان مشهود باشد،

به گزارش گابریک انلاین؛ طی نشستی علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد با مدیرعامل پست بانک استان هرمزگان، کارگزاران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها با اشاره بر ضرورت ایجاد ارتباط بین کارگزاران،دهیاران، اعضای شورای اسلامی و پست بانک اظهار کرد: کارگزاران پست بانک در روستاها توسط مردم انتخاب می شود و این مردم هستند که منابع بانکی روستا را مدیریت می‌کنند .

وی اضافه کرد: منابع بانکی در اقتصاد روستاها نقش تعیین کننده ای دارند .

فرماندار حاجی‌آباد با بیان اینکه روستاهای شهرستان دارای ظرفیت های گردشگری خوبی هستند که مردم می توانند از درآمدهای آن سهمی داشته باشند گفت: مردم باید پست بانک را در کنار اقتصاد روستا بدانند و تنها ارائه خدمات بانکی جزئی گره گشا نیستند.

خرم نسب ادامه داد: پست بانک،بانک روستاییان است که نظارت آن بر عهده دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و نظارت بانکی آن بر عهده پست بانک است.

وی با اشاره به رسالت پست بانک در توسعه اجتماعی و اقتصادی روستاها خاطرنشان کرد: با توجه به تولید محصولات کشاورزی متنوع در شهرستان ،درآمدهای حاصل از آن می‌توانند منابع درآمدی خوبی برای بانکها باشند تا به ارائه خدمات در روستاها پرداخته و به رشد اقتصادی آنها کمک کنند.

کارگزاران باید با جلب اعتماد مشتریان منابع درآمدی پایداری برای باجه های خود تامین کنند

فرهمند مدیرعامل پست بانک استان هرمزگان ضمن تقدیر از کارگزاران باجه‌های روستائی به‌ تشریح نقش پست‌بانک‌ایران در رونق اقتصادی روستاها پرداخت.

وی افزود: با تأسیس پست بانک در روستاها ۳۳ درصد از روستاییان به صورت مستقیم خدمات بانکی دریافت کردند. از سال ۱۳۹۵ تنها پست بانک اجازه توسعه شعب و باجه های خود را داشت که این نشان دهنده فعالیت و پویایی این بانک بوده است.

فرهمند یادآور شد: امروز بسیاری از خدمات و طرح های پست بانک از جمله سیستم چکاوک به صورت آنلاین در روستاها ارایه می گردد .

مدیرعامل پست بانک استان با بیان اینکه تسهیلات اشتغال پایدار با نرخ ۴ درصد در وست بانک پرداخت می شود عنوان کرد: تسهیلات ۸ درصدی برای خرید تجهیزات دهیاری ها قابل پرداخت است.

وی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از منابع بانکی روستاها در قالب تسهیلات در اختیار مشتریان قرار می گیرد ، همچنین برای رفع نیاز مشتریان در روستاها کارت های اعتباری ۲۰۰ میلیون تومانی پرداخت می شود.

فرهمند اذعان کرد: برای بهسازی فضاهای بانکی به کارگزاران تسهیلات پرداخت می شود .

مدیرعامل پست بانک تصریح کرد: لازم است که مسئولان باجه‌ها از تمام فرصت‌های موجود برای خدمت‌رسانی و تحقق اهداف بانک استفاده کنند.

مدیر عامل بانک در ادامه درخصوص ارتقاء انگیزه کارگزاران شاغل در باجه‌های مذکور گفت: کارمزد پرداختی به کارگزاران این باجه ها براساس میزان رشد منابع و مانده حساب‌های مذکور و به نسبت میزان افزایش منابع هر باجه بانکی مطابق با دستورالعمل‌های مربوطه تعیین شده است.

وی افزود: پست بانک ایران با نصب دستگاه های خودپرداز(ATM)، پایانه فروش(POS)و پایانه شعب(Pin Pad) و نرم افزارهای لازم در دفاترخدمات بانکی مناطق شهری و روستائی همگام با حوزه بانکداری کشور به توسعه بانکداری الکترونیکی توجه جدی داشته است.

در ادامه این نشست به سوالات کارگزاران ،دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی پاسخ داده شد.

 

خبرنگار: مهرداد حسین پور/شهرستان حاجی آباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *