سرپرست شرکت توزیع نیروی برق امسال یکهزار کیلومتر شبکه کابلی در هرمزگان احداث می شود

 

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: امسال یکهزار کیلومتر شبکه توزیع برق سیمی به کابل خودنگهدار تبدیل می شود.

مهندس علیرضا رنجبر افزود: شبکه برق رسانی در استان هرمزگان با توجه به شرایط اقلیمی و فرسودگی سریع تاسیسات و شبکه ها، لزوم اجرای این طرح را دوچندان ساخته است. وی ادامه داد: اجرای این طرح در دو بخش توسعه و اصلاح و بهینه سازی انجام می شود که در بخش توسعه ۴۰۰ کیلومتر شبکه در برنامه احداث قرار دارد. در بخش اصلاح و بهینه سازی شبکه نیز ۴۱۱ کیلومتر شبکه در محدوده شهرها و ۱۱۰ کیلومتر شبکه در روستاها مورد اصلاح قرار می گیرد.

مهندس رنجبر اظهار داشت: برای نوسازی تاسیسات برق رسانی ۷ هزارو ۹۰۰ پایه فشار ضعیف و حدود ۹۰ دستگاه پست توزیع امسال اصلاح و نوسازی می شوند. در بخش روشنایی معابر نیز ۵ هزار و۲۰۰ دستگاه چراغ روشنایی و یکهزار پایه روشنایی در معابر و محلات شهرهای استان نصب می شود. علاوه بر این در اصلاح و بهینه سازی نیز ۶۲ کیلومتر شبکه روشنایی معابر با یکهزارو ۲۹۱ پایه و ۵ هزار چراغ اصلاح و نوسازی می شود.

وی به مزیت های اجرای این طرح اشاره کرد وعنوان داشت: کاهش سرقت تجهیزات،رفع نوسان برق، کاهش تلفات انرژی و در نتیجه افزایش رضایت مشترکین از مزایای این طرح است. وی ادامه داد: کابل های خودنگهدار از نوع کابل های آلومینیومی روکش دار هستند که علاوه بر کاهش هزینه نسبت به سیم های مسی، ماندگاری شبکه را افزایش می دهند.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق اضافه کرد: این طرح ابتدا در مناطق ساحلی بخاطر رطوبت بالا اجرا می شود و در ادامه سایر نقاط استان را در برمیگیرد.

مهندس رنجبر در ادامه اظهار داشت: امسال ۶۳ کیلومتر شبکه روشنایی معابر در برنامه توسعه و بهینه سازی قرار دارد که با اجرای آن ضریب روشنایی معابر افزایش قابل توجهی می یابد.وی تصریح کرد: با توجه به توسعه شهرها و روستاهای استان، برای افزایش طول عمر شبکه های روشنایی از تکنولوژی های نوین در توسعه و بهینه سازی استفاده می شود.

مهندس رنجبر همچنین از هدفگذاری برای واگذاری ۲۰ هزار انشعاب جدید در سالجاری خبر داد و افزود: با ایجاد زیرساختهای لازم، این امکان وجود دارد که متقاضیان در کوتاهترین زمان انشعاب خود را دریافت نمایند.به گفته وی، در حال حاضر ۷۰۸ هزار مشترک از خدمات شرکت توزیع نیروی برق استفاده می کنند که ۸۲ درصد آن را مشترکین خانگی شامل می شود.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق در بخش دیگری از سخنان خود به تامین برق جزیره استراتژیک فارور اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات تامین برق این جزیره از طریق مولدهای دیزلی آغاز شده که امسال به بهره برداری می رسد. با تامین برق این جزیره ضریب پایداری شبکه توزیع جزیره به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. وی همچنین از تامین برق و روشنایی سه سایت گردشگری جزیره لارک خبر داد و افزود: عملیات برق رسانی به این مجموعه از سال گذشته آغاز شده که در سال جاری به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *