حضور سردار دهقان دبیر توسعه سواحل مکران در شهرستان جاسک

باید خط هوایی جاسک به سمت بین الملی ببریم

حضور سردار دهقان دبیر توسعه سواحل مکران در جاسک

با حضور دبیر توسعه سواحل مکران، فرماندار جاسک، امام جمعه جاسک و مدیران دستگاه های اجرایی جلسه بررسی مشکلات و زیر ساخت های جاسک در محل سالن کنفرانس فرمانداری جاسک برگزار گردید.

در ابتدا فرماندار جاسک گزارشی از صنایع پتروشیمی و نفتی ، احداث مخازن راهبردی، پایانه های نفتی و صادرات در شهرستان جاسک را خدمت سردار دهقان ارائه داد.

سپس در ادامه جلسه امام جمعه شهرستان جاسک مشکلات حوزه بهداشت، راه، مسکن، آب، برق، مخابرات و اشتغال را خدمت حاضرین الخصوص سردار دهقان ارائه نمودند.

سردار حسین دهقان دبیر توسعه سواحل مکران گفت:یک برنامه دوره ای را داریم که ماهیانه در منطقه حضور پیدا کنیم از پیشرفت پروژه ها از نزدیک ببینم و در محل تصمیم گیری کنیم که در مجموع سفر قبلی مسائل تعریف بهتر و روشن تری پیدا کرده در مجموع پروژه ها جای خودشان را پیدا می کنند و پیشرفت قابل قبولی را شاهد هستیم با توجه به محدودیت هایی که داریم .

دهقان افزود: بزرگترین مسئله ای که ما داریم و ما باید دقت بیشتری داشته باشیم اینکه مردم محلی در این فرایند هم سهم جدی تری پیدا کنند و هم مشارکت اساسی تری را داشته باشند چه در بحث سرمایه‌گذاری و چه در بحث اشتغال و کارآفرینی که انشالله ما شاهد شرایط مناسبی باشیم برای ظرفیت های محلی و نهاده های الهی که ما از آن غافل بوده ایم و کمتر به آن توجه کرده ایم که خود مردم هم نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری از خود نشان دهند علاقه مندی جدی تری را از خودشان نشان دهند و همکاری کنند مدیران بتوانند خدمت بهتری داشته باشند.

سردار دهقان گفتند : این روحیه را حفظ کنید و مطالبه گر باشید، داشته هایمان بعد از انقلاب بیشتر از تصور ماست ولی ما به نداشته ها بیشتر اهمیت می‌دهیم، لازمه ساختن این است که دست در دست هم دهیم و به هم کمک کنیم و هر کسی بتواند نقش و جایگاه خود را پیدا کند قطعا می تواند کمک کند.

دبیر توسعه سواحل مکران تاکید داشت : باید بپذیرم که خودمان می‌توانیم شهرمون رو به توسعه و پیشرفت برسانیم، این منطقه بکر است و دست نخورده نگذارید توسعه ای تک بُعدی شود باید سطح عمومی جامعه را بالاببریم تا کمک کند برای پیشبرد اهداف در این شهرستان، این طرح باید اتفاق بیفتد و مراکز حرفه آموزی و آموزش را باید راه اندازی کنیم .

سردار دهقان اضافه کرد : ما چطور می‌توانیم فرزندان خود را به سمت و سوی ببریم که به توسعه این شهر کمک کند با پذیرفتن مسئولیت، ما اجازه نخواهیم داد توسعه تک بعدی باشد و باید شما هم کمک کنید، توسعه سواحل مکران توسعه ملی باشد.

سردار دهقان یاد آورشد : امکانات و ظرفیت های خوبی در این شهرستان وجود دارد ما نیاید چشم انتظار کسی باشیم که بیاید و کاری انجام دهد از این ظرفیت ها برای توسعه این شهرستان استفاده کنید که این هم مستلزم برنامه ریزی دقیق است، چرا هنوز در این شهرستان بیکار وجود دارد باید باور کنیم همه چیز دست خودمان هست باید تعامل، پیگیری و همکاری ادرات بیشتر شود.

سردار دهقان بیان داشت : زیر ساخت های آب، برق، سطح عمومی بهداشت و درمان، آموزش، مخابرات وجود دارد که برخی را خودمان می‌توانیم آنها را برطرف کنیم و برخی هم پیگیری خواهم کرد، فرهنگ منفی در کل کشور هست که شما هم باید کمک کنید، عنصر زمین خواری وجود دارد باید خود مردم و اهالی آن منطقه می توانند کمک کنند تا مشکل را برطرف کنیم.

سردار دهقان درباره خط هوایی جاسک تسریح کرد : باید فرودگاه این شهرستان را به سمت و سوی بین الملی پیش ببریم تا بتوانیم از ظرفیت های حوزه گردشگری اینجا را به همه معرفی کنیم و با اینکار کمک شایانی به این شهر و باعث تحول میشود.

دبیر ستاد توسعه سواحل مکران سردار دهقان در پایان سخنانش در حوزه شیلات و آبزی پروری خاطرنشان کرد : به زور نمی شود فرهنگ را ساخت باید بخواهیم تا بتوانیم به فرهنگی که در خور و شان این مردم هست برسیم، باید صید و صیادی از حالت سنتی به علمی ارتقا پیدا کند، پرورش ماهی در حوزچه ها حتی در خانه هم می شود این کار را انجام داد، بحث مجوز صید صیادان را پیگیری خواهم کرد.

جاسک /خبرنگار /کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *