شهرستان جاسک آمادگی میزبانی مسابقات شتر دوانی کشوری را دارد

شهرستان جاسک آمادگی میزبانی مسابقات شتر دوانی کشوری را دارد

همزمان با هفته بسیج رقابت شتردوانی جنوب شرق کشور در بخش لیردف جاسک برگزار شد این مسابقه با حضور از استان های در بخش لیردف جاسک برگزار شد.

به همت ناحیه مقاومت بسیج جاسک و همکاری فرمانداری ، اداره ورزش وجوانان ، بخشداری لیردف به مناسبت هفته بسیج مسابقه شتر دوانی جنوب شرق کشور با شرکت ۳۰ شتر سوار از روستاهای بخش لیردف جاسک واستان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان در بخش لیردف برگزار گردید.

در مراسم اختتامیه و اهداء جوایز این مسابقات مهندس مهرانی فرماندار ، مهندس دور اندیش معاون سیاسی فرماندار ، سرهنگ علی نسب فرمانده بسیج ، سرهنگ نکویی زاده جانشین بسیج جاسک ، میرزایی بخشدار لیردف، مرادی رئیس ورزش وجوانان ، شوراها و دهیاران لیردف حضور داشتند.

در این مراسم سرهنگ پاسدار عبدالله علی نسب فرمانده بسیج جاسک گفت: نمایش همدلی، همراهی و اتحاد قوم بلوچ در شهرستان جاسک را از اهداف برگزاری این مسابقه بود و برگزاری این مسابقات ایجاد شادابی نشاط بین مردم و توسعه و گسترش ورزش بومی محلی شتر دوانی در منطقه می‌باشد و از همه کسانی که در امر برگزاری این مسابقه بسیج را همکاری کردند تشکر میکنم .

سپس مهندس مهرانی فرماندار جاسک گفت: بسیج شجره طیبه انقلاب است بسیج در توسعه و گسترش ورزش جامعه نقش آفرینی میکند کارهای بزرگی در کشور توسط بسیج انجام شده که جای تشکر دارد ، توسعه و گسترش ورزش اصیل شتر سواری باید در دستور کار مسئولین باشد این مسابقه با شرکت شتر سواران منطقه جاسک و شهرستان زرآباد سیستان بلوچستان برگزار گردید که حرکت بسیار خوبی بود.

رئیس شورای ورزش جاسک جاسک اضافه کرد : شهرستان جاسک می‌تواند در برگزاری مسابقات شتر دوانی کشور میزبان خوبی باشد و این آمادگی را داریم در آینده با همکاری مسئولین و متولیان امر مسابقات شتر دوانی کشور را در شهرستان جاسک برگزار کنیم.

مهرانی افزود : مردم از این ورزش اصیل بومی و محلی بخوبی استقبال کردند جای تشکر را دارد و زمینه شادابی نشاط و سلامتی مردم فراهم گردید و از همکاری همه دستگاه ها و ادارات که در امر برگزاری مسابقه شتر دوانی جنوب شرق کشور تشکر قدردانی میکنم.

در پایان مسابقه به نفرات برتر عبدالرحمن کورانی از بخش لیردف جاسک مقام اول، محمد سالاری از روستای کرتی مقام دوم و مراد بی‌تما از روستای نگر بخش لیردف مقام سوم را کسب کردند جوایز نقدی اهداء گردید .

جاسک/خبرنگار/ کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *