رئیس جمهورحجت الاسلام رئیسی : سواحل مکران می تواند به یک نقطه ای برسد که مرکز اقتصادی ، تجاری ، داد و ستد و رونق تولید برای کشور باشد

رئیس جمهورحجت الاسلام رئیسی : سواحل مکران می تواند به یک نقطه ای برسد که مرکز اقتصادی ، تجاری ، داد و ستد و رونق تولید برای کشور باشد

مکران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان در غرب جاسک تا جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده ‌است

بازدید و بررسی منطقه راهبردی مکران، حضور در مراسم رژه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برعرشه ناوشکن سهند و دیدار با مردم جاسک از برنامه‌های رئیس‌ جمهور در سفر به شرق استان هرمزگان بود.

رئیس جمهور در دیدار با مردم شهرستان جاسک گفت: فرمایشات دیروز رهبر معظم انقلاب کافی بود برای شان بسیج و جایگاه بسیج ، بسیج شجره طیبه ای است که برکات زیادی برای نظام و اسلام انجام داده ، همه شاهد حضور بسیج در دفاع مقدس بوده ایم ودر سختی ها و گرفتاری ها سیل ، زلزله و مشکلات در کنار مردم همه ما شاهد بوده ایم ، بسیجیان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار محرومین و ویروس کرونا در کنار مردم قرار داشتند و با همه وجود از خدمات با ارزش آنها سپاسگزاریم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی افزود: از همه نیروهای مسلح صمیمانه تقدیر می کنیم شما زنان و مردان با بصیرت نشان دادید که مرزبان بصیرتی هستید برای این کشور که در دفاع مقدس و این زمان از کشورمان مرزبانی می کنید.

وی بیان داشت: استاندار و نماینده شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیاناتی نسبت به برخی از کمبودها و مشکلات در این منطقه نسبت به جاده، آب، تجارت، صیادی، فعالیت های تجاری و اقتصادی و اشتغال داشتند که قابل پیگیری و رسیدگی است.

رئیس جمهور خطاب به مردم و مسئولان جاسک خاطرنشان کرد: در کنار دریا زندگی می کنید و اقتصاد دریا مسئله بسیار مهمی است که می توان با اقدامات و تلاش بیشتری کاری کرد اقتصاد دریا فعال شود و همه درآمد آن برای منطقه باشد اشتغال و تولید را برای منطقه و استان و کشور ایجاد شود.

دکتررئیسی اذعان داشت: سواحل مکران در گذشته می توانست به نقطه ای برسد که امروز به مرکز اقتصادی و تجاری تبدیل شود و رونق تولید داشته باشد.

وی اضافه کرد: اینقدر استعداد در سواحل مکران وجود دارد که می تواند این سواحل را به نقطه بسیار مهم و راهبردی اقتصادی و تجاری و گردشگری و تولید در کشور قرار دهد که نه فقط برای مردم روستاهای این منطقه بلکه بسیاری از نقاط کشور می تواند رونق ایجاد کند.

رئیس دولت سیزدهم بیان کرد: به گذشته و عملکردهای دولت قبل کاری ندارم، بحث من این است که اکنون چه باید کرد و آمده ایم همراه با شما و برای شما کاری را با هم دنبال کنیم و تلاش کنیم برای آبادی این منطقه و دنبال آبادانی باشیم به نحوی که روستایی نباشد که مشکل آب و یا برق داشته باشد .
رئیسی گفت: بسیاری از خانم ها در این منطقه خودشان تولید کننده هستند و صنایع دستی که امروز بانوان و آقایان دارند تولید می کنند مورد اهمیت قرار گیرد.

وی اذعان داشت: من از کارآفرینان و سرمایه گذاران می خواهم که امروز سرمایه گذاری در منطقه جاسک را مورد توجه قرار دهند زیرا هم سرمایه و هم سود سرمایه تضمین دارد.

رئیسی افزود: به سرمایه گذاران اعلم می کنم این منطقه بسیار ارزشمندی به لحاظ سرمایه گذاری است و اگر سرمایه خود را برای این منطقه بگذارید هم اصل و هم سود آن تضمین شده است.

وی گفت: جلوه انسجام ملی شیعه و سنی هم در منطقه جاسک وجود دارد که به خوبی نمایان است و در کنار یکدیگر سالهای سال با صفا دارند زندگی می کنند.

رئیسی عنوان کرد: بسیاری از شرکت ها و بخش های اقتصادی در این منطقه دارند کارهای اقتصادی انجام می دهند، مانند شرکت نفت که فعالیت و تولیدات و استخراج دارد که کار ارزشمندی است برای مردم این منطقه اما حتما مسئولیت های اجتماعی شرکت نفت و مجموعه هایی که از این منطقه کسب درآمد دارند، اهمیت بسیاری دارد و باید جزو اولویت ها قرار گیرد.

وی بیان داشت: من از همین تریبون به شرکت های فعال در این منطقه اعلام می کنم که برابر قانون انجام مسئولیت های اجتماعی در این منطقه یکی از اولویت های شماست یعنی اینکه شاهد نباشیم برای بار دیگری که به این منطقه سفر می کنم شاهد مشکلات روستاییان باشم.

رئیس جمهور تصریح کرد: این منطقه مشکلاتی دارد که مردم را رنج می تواند اما می تواند وضعیتش از شرایط کنونی حتما بهتر باشد و تغییر پیدا کند و این تغییر هم با اراده مردم و هم خدمتگزاری ما در دولت اتفاق می افتد.

رئیسی خطاب به استاندار هرمزگان و فرماندار جاسک گفت: مردم این منطقه مسائلی دارند و مشکلاتی که به آن اشاره شد و بقیه هم وقت نشد که اشاره کنم، مردم شاهد باشند که حل خواهد شد.

وی ابراز داشت: راه حل مشکلات در دستان شما جوانان و متخصصین کشور است و ما نباید حل مشکلات کشور را از خارج از مرزها انتظار داشته باشیم و کشورهای سلطه گر تاکنون مشکلی را برای هیچ کشوری حل نکرده و نخواهند کرد.

وی گفت: در هفته بسیج قرار داریم و باید مانند یک بسیجی کار بدون چشم داشت و جهادگونه و با تکیه برخدا و حضور در میدان و خستگی ناپذیر انجام دهیم.

رئیس جمهور تاکید کرد: منطقه بشاگرد از اولویت های ما از اول دولت بوده و باز هم به این استان و شرق هرمزگان سفر خواهم کرد و تا وقتی که مشکلات در این مناطق وجود داشته باشد، حضور خواهم داشت و این را به عنوان یک خدمتگزار وظیفه خود می دانم.

رئیسی گفت: مردم عزیز جاسک و مناطق اطراف و ایران اسلامی بدانید که امروز در این توطئه هایی که دشمن می کند، مردم دشمن را ناکام گذاشتند و این بار اول نیست و بارها در این ۴۳سال دشمن فتنه و فساد کرد و علیه ملت ایران توطئه کرد و ملت ایران را تحریم اقتصادی و تهدید کرد، اما شما سربلند درآمدید و افتخار آفریدید.

وی خاطرنشان کرد: ۲۰نفر سهمیه پزشکی برای مردم جاسک به درخواست نمایندگان شما حتما دنبال می شود که تامین گردد.

جاسک / خبرنگار/ کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *