سیداحمدخاتمی امام جمعه تهران در اجتماع فاطمیون میناب:اغتشاشگران داعشی دست به هر جنایتی زدند

 

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه حضرت زهرا (س) یک مسئله فقهی را آموخت که فرزندش سالار شهیدان آن را تکمیل کرد، افزود: در امر به معروف و نهی از منکر امن از ضرر شرط است یعنی آمر اگر ببیند سبب ضرر او می شود می تواند امر کردن به آن عمل را ترک کند، اما کشته شدن در نگاه عرفانی عروج است و در نگاه ظاهری آسیب می باشد.

عضو فقهای شورای نگهبان ادامه داد: حضرت فاطمه (س) می دانست در دفاع از ولایت شهید می شود و با وجود اینکه در خانه سلمان، مقداد و ابوذر بودند ایشان آمد و در را باز کرد و میان در و دیوار قرار گرفت.

هنگامی که دین و ولایت در خطر است امن از ضرر دیگر شرط نیست

به گفته عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، حضرت فاطمه (س) و فرزندش سالار شهیدان به همه ما یاد دادند هنگامی که دین و ولایت در خطر است امن از ضرر دیگر شرط نیست.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: فرق است بین ولایت مداری و ولایت شعاری؛ در آنجا نیز بانوی بزرگ اسلام ولایت مداری را با تبعیت از امر ولایت نشان می دهد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) نماد جهاد تبیین است، تاکید کرد: وظیفه هر کسی که می داند چه خبر است باید به جهاد تبیین عمل کند؛ یعنی بداند آنچه دشمن این روزها در کشور اجرا کرد و ناکام ماند چه بود، زیرا مردم پای ولایت فقیه ایستادند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور اظهار کرد: این اجتماعات باطل سحر برنامه های دشمنان است و آنها را در توطئه هایشان ناکام کرده است؛ آنها جز سرنگونی برای نظام اسلامی چیزی دیگری در سر نمی پروراندند. مطبوعات رژیم صهیونسیتی اعتراف کردند که با نیامدن مردم به خیابان ها اغتشاشات عملاً کارایی ندارد.

وی با طرح سؤالی افزود: دشمن از اغتشاشات چه هدفی دارد؟ هدف او مقابله با اسلام است؛ او با نمادهای اسلامی مانند قرآن، حجاب، عمامه مشکل دارد. قرآن را آتش می زند چون کتاب دین است، با چادر مقابله می کند، زیرا نماد زن مسلمان است و عمامه پرانی می کند زیرا نماد حمایت از دین و نقش اساسی در سرنگونی حکومت اخلاق ستیز و اسلام ستیز پهلوی داشت.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مردم هم در صحنه و میدان حاضر شدند؛ این مردم ۴۴سال است تلاش کسانی که می خواهند سفره دین را در این کشور از بین ببرند ناکام گذاشته اند و پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن یعنی حضرت مهدی(عج) خواهد رسید.

به گفته آیت الله خاتمی دشمن در تکاپوی زیر سؤال بردن اقتدار جمهوری اسلامی است، زیرا نظام مقتدر در تمامی عرصه های اقتصادی، سیاسی، نظامی موفق خواهد بود.

عضو فقهای شورای نگهبان با بیان اینکه نباید اقتدار نظام ملعبه دست عده ای اغتشاشگر قرار بگیرد، گفت: اغتشاشگران از تهدید گرفته تا ناامن کردن فضا برای خانم های چادری و عمامه پرانی پیش رفتند و اگر حضور مردم و قاطعیت قوه قضائیه نبود این پیروان رضاخان و داعش دست به هر جنایتی می زدند.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: ما تشکر می کنیم از قاطعیت قوه قضائیه که در همین روزها اولین اغتشاشگر را به حکم قانون پای چوبه دار فرستاد تا بدانند قانون در این کشور حکمفرماست.

آیت الله خاتمی اظهار کرد: اغتشاشگران می خواستند به اقتدار پلیس تعرض کنند و برخی بسیجیان عزیز را شکنجه کردند و به شهادت رساندند؛ همه هدف اینها این ها از بین بردن اقتدار نظام بود.

وی خاطرنشان کرد: ساکتین توجه داشته باشند به فضل خدا انقلاب در قله باقی خواهد ماند و ایران، هرگز سوریه و افغانستان نخواهد شد

امام جمعه موقت تهران یادآور شد: در برخی از شهرها شعار مرگ دیکتاتور را سر می دهند. دیکتاتور کسی است که به شخصیت ها اجازه نمی دهد حتی گفتگوی ساده انجام دهد و امنیت جانی و مالی مردم را به خطر می اندازد.

آیت الله خاتمی با اشاره به شعار زن، زندگی و آزادی، تصریح کرد: اینها در پی بردگی زن هستند، در حالی که اسلام به زن حیات و کرامت داد و شخصیت زن را احیا کرد.

عضو فقهای شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: هدف دیگر دشمنان و اغتشاشگران قصه تجزیه ایران بود؛ غربی ها واقعاً دل خوش هستند و اصلا نمی فهمند این مملکت هشت سال در برابر دشمنی که مورد حمایت دنیا بود جنگید تا یک وجب خاکش در دست دشمن نماند. ایرانی غیور است و در عرصه های سخت مشت محکم بر دهان دشمن می زند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *