۷ پروژه توزیع برق هرمزگان با دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید

 

با دستور رئیس جمهور بهره برداری از ۷پروژه در قالب توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق، احداث پست های جدید و توسعه شبکه روشنایی معابر در استان با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.

آیین افتتاح این پروژه ها با دستور رئیس جمهور از طریق ارتباط ویدئویی برگزار شد. این طرح ها ۶۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی با اعتبار ۵۷میلیارد ریال ، ۲۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی با اعتبار ۱۰۶ میلیارد ریال ، ۱۴۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی با اعتبار ۲۰۶ میلیارد ریال ، ۱۱کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی با اعتبار ۴۴ میلیارد ریال و ۳۴۵ دستگاه پست هوایی با اعتبار ۲۲۴میلیارد ریال و ۵۵دستگاه پست زمینی با اعتبار ۱۱۸ میلیارد ریال است. در این طرح نیز ۴ هزارو ۸۷۲ چراغ روشنایی معابر با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

کاهش تلفات انرژی و افزایش قابلیت اطمینان با استفاده از تجهیزات نوین ، افزایش ایمنی و پایداری شبکه و درنتیجه رضایتمندی مردم و مشترکین از خدمات برق مهمترین تاثیرات اجرای این پروژه ها در استان است.

شایان ذکر است اجرای این پروژه ها در پایان سال گذشته منجر به تامین برق ۱۰ روستای جدید گردید که مجموع روستاهای برقدار استان به تعداد ۱۷۲۵ روستا رسید . تلفات انرژی نیز به میزان ۳۶ صدم درصد کاهش یافت. میزان خاموشی ها نیز در این مدت به ۲.۲۳ دقیقه در روز به ازای هرمشترک کاهش یافته است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *