سیریک سالهاست که گردشگری و میراث فرهنگی آن مغفول مانده

 

▫️ شهرستان سیریک از نظر طبیعت گردی از مناطق بی نظیر در سواحل مکران قرار دارد و کمترین آثارِ باستانی و تاریخی با وجود ۳۴ آثار تاریخی در این شهرستان به ثبت رسیده است.
بناهای تاریخی مهمی در این شهرستان وجود دارد که گواهی بر موجودیت و هویت ایرانی ها در خلیج فارس هستند.

▪️در همین حال از اواخر سال۹۳الی اوایل سال۹۷ با حضور فعالیت جوانی بنام میرمحمدحمزه پر از شور و با انگیزه از حوزه برق پا به عرصه حوزه گردشگری در سواحل مکران گذاشت که شهرستان سیریک در این ایام در حوزه گردشگری با برگزاری نمایشگاهها و حضور در رویدادهای ملی و دعوت از مسئولین عالی گردشگری به خوبی معرفی شد و در مقطع ای بعنوان یک مقصد گردشگری شناخته می شد اما متاسفانه این روند با کارشکنی ها زود به پایان رسید.

▫️شهرستانی که همه هرمزگان و جنوب شرق کشور آن را به واسطه بازارچه میشی و تالاب بین المللی آذینی و مردم نجیب و با فرهنگش آن را می شناسند که جان مایه آن وجود همین تجارت و طبیعت زیبا است که امروز این چنین بدون متولی رسمی و بدون برنامه ریزی رها شده است!

▪️درخواست چندین باره فعالین میراث فرهنگی از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان این است که به این موضوع به قید فوریت رسیدگی و هرچه سریعتر یک فرد دلسوز مثل مهندس حمزه برای برنامه ریزی ، نگهداری و بازسازی این آثار مهم تاریخی در شهرستان انتخاب کند. موضوعی که اگر در روزهای آینده سامان نپذیرد می تواند به عنوان یک تخلف اداری از طریق مراجع قضایی مانند سازمان بازرسی مورد کنکاش قرار بگیرد. ‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *