آغاز عملیات اجرایی احداث موج شکن روستای تنب پارسان

عملیات اجرایی اسکله گردشگری روستای تنبان ( تنب پارسان ) با حضور محمد حسینی تختی فرماندار قشم ، دکتر محمد آشوری و دکتر منصور آرامی ؛ نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی وعباس نژاد مدیر کل بنادر هرمزگان، علما و معتمدین در جزیره قشم آغاز شد.

به گزارش گابریک آنلاین ،فرماندار قشم در مراسم آغاز ساخت این طرح گفت: این اسکله دارای ۱۶۰ متر طول، یک موج شکن و اسکله شناور است که بیشتر در حوزه صیادی و گردشگری استفاده خواهد شد.

محمد محمدحسینی تختی افزود: نزدیکی به جنگل‌های حرا، جزیره هنگام و سایت بازدید از دولفین‌ها از مزایای این اسکله چند منظوره است.

وی اعتبار این طرح را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این اسکله تا یکسال آینده به بهره برداری می‌رسد که با آغاز فعالیت این اسکله برای ۶ هزار نفر در حوزه صیادی و گردشگری اشتغال ایجاد می‌شود.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: رونق اقتصاد دریامحور نیازمند ایجاد زیرساخت‌ها است.

محمد آشوری افزود: تسهیلگری در ایجاد اشتغال پایدار مهمترین دستاورد اجرای چنین طرح‌هایی برای مردم ساحل نشین است.

دیگر نماینده مردم هرمزگان در مجلس هم گفت: دریا یکی از مزیت‌های مهم و اصلی جهت اشتغال پایدار در مناطق ساحلی است و احداث این موج‌شکن با هدف رونق بخشی به معیشت ساحل‌نشینان و افزایش راندمان اقتصادی انجام می‌شود.

منصور آرامی افزود: با تحقق این مهم می‌توان اقدامات لازم را به صورت برنامه‌ای پیش برد.

حسین عباس نژاد،مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفت: با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان «سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» و با تاکید بر فراهم کردن بسترهای سرمایه‌گذاری و رفع موانع کسب و کار و گسترده شدن سفر ساحل نشینان بنا به درخواست دهیاری روستای تنبان، سازمان بنادر و دریانوردی اقدام به صدور مجوز احداث این موج‌شکن در این منطقه کرد.

روستای تنبان در فاصله ۴۷ کیلومتری جزیره قشم و در ۲ مایلی منطقه گردشگری کندالو واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *